Zamknij

Śmierć 2-letniej Hani w Bytomiu. Matka przyznała się do zabójstwa

06.12.2022 09:22

W ubiegły czwartek 1 grudnia doszło do tragicznej śmierci 2-letniej Hani z Bytomia. Policja aresztowała jej matkę, 23-letnią Dolores S. Na posiedzeniu aresztowym kobieta przyznała się do zabicia córki.

Eskorta policyjna
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Informację o zatrzymaniu 23-letniej Dolores S. przekazała w piątek 2 grudnia bytomska policja. Jak powiedziała rzeczniczka tamtejszej komendy asp. Anna Oczkiewicz, zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka otrzymał w czwartek dyżurny policji.

- Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, jednak pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez mundurowych i załogę pogotowia ratunkowego, 2-letnia dziewczynka nie odzyskała funkcji życiowych - podała Oczkiewicz. Na miejscu przeprowadzone zostały czynności z udziałem prokuratora, a 23-letnia matka dziecka została zatrzymana. Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności śmierci dziecka.

Zabójstwo 2-letniej Hani z Bytomia. Matka prawdopodobnie ją udusiła

- Matce dziecka przedstawiono zarzut dopuszczenia się zbrodni zabójstwa – pozbawienia życia tego dziecka poprzez jego uduszenie - powiedział w piątek szef Prokuratury Rejonowej w Bytomiu Marek Furdzik. W czasie przesłuchania Dolores S. milczała.

Prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. - Kobieta przyznała się do popełnienia zabójstwa na posiedzeniu aresztowym - powiedział "Dziennikowi Zachodniemu" Marek Furdzik, prokurator rejonowy w Bytomiu.

Prokuratura zleciła wykonanie sekcji zwłok dziecka, która ustali dokładne przyczyny śmierci dziewczynki.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni