Zamknij

Matka udusiła 2-letnią córkę? Dziewczynka nie żyje, szokujące ustalenia

02.12.2022 12:56

Śląska policja wyjaśnia okoliczności śmierci 2-letniej dziewczynki z Bytomia. Funkcjonariusze zatrzymali 23-letnią matkę dziecka, której przedstawiono już zarzut zabójstwa. Według wstępnych ustaleń kobieta udusiła swoją córeczkę.

Policja
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W czwartek 1 grudnia policja z Bytomia otrzymała zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie udali się mundurowi i załoga pogotowia ratunkowego, jednak pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, 2-letnia dziewczynka nie odzyskała funkcji życiowych.

Bytom. 23-latka podejrzana o zabicie 2-letniej córeczki

Na miejscu przeprowadzone zostały czynności z udziałem prokuratora, a 23-letnia matka została zatrzymana. Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności śmierci 2-latki.

– Matce dziecka przedstawiono dzisiaj zarzut dopuszczenia się zbrodni zabójstwa: pozbawienia życia córeczki poprzez jego uduszenie. W toku przesłuchania podejrzana właściwie nie ustosunkowała się do tego zarzutu i milczała – powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Bytomiu Marek Furdzik.

Jak dodał, jeszcze w piątek do sądu trafi wniosek o aresztowanie 23-latki. Wkrótce zostanie też przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki, w której powinna zostać ustalona dokładna przyczyna jej śmierci. – To, że dziecko zostało najprawdopodobniej uduszone wynika ze wstępnej opinii biegłego – wyjaśnił.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Policja/PAP