Zamknij

Hotel spłonął w pożarze. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki kolejnych ofiar

17.11.2022 15:22

W spalonym budynku strzelnicy w kompleksie hotelowo-rekreacyjnym w Chrząstowicach strażacy znaleźli trzy zwęglone ciała - poinformowała w czwartek PAP sekc. Adriana Malina z zespołu prasowego opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu. Wcześniej podczas przeszukiwania pogorzeliska potwierdzono śmierć jednej osoby.

Chrząstowice. Kolejne ofiary pożaru
fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Do pożaru hotelu z kortami i strzelnicą w Chrząstowicach pod Opolem doszło w środę wieczorem. Ogniem zajęły się m.in. wspomniane części rekreacyjne kompleksu. 

Na miejsce wezwano także saperów, którzy mieli określić strefę niebezpieczną w spalonej strzelnicy. W czwartek strażacy przekazali, że po przeszukaniu pogorzeliska odnaleziono kolejne ofiary pożaru.

Chrząstowice. Spłonął hotel, strażacy znaleźli kolejne ofiary

- Po zakończeniu działań grupy saperów strażacy weszli do budynku w celu prowadzenia dalszych czynności poszukiwawczo-ratowniczo-gaśniczych. Zastano tam trzy osoby, jednak ze względu na zwęglenie ciał tych osób odstąpiono od kwalifikowanej pierwszej pomocy - poinformowała PAP sekc. Adriana Malina z zespołu prasowego opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Na miejscu jeszcze w czwartek pracowało 14 jednostek straży, które z zewnątrz dogaszały dwa zarzewia ognia. Ratownicy nie weszli wtedy do budynku, gdyż na skutek wysokiej temperatury i naporu wody użytej do gaszenia zarwała się konstrukcja dachu i część jednej ze ścian zewnętrznych.

- Pożar jest opanowany. W budynku była strzelnica, przy której przechowywano broń i amunicję do broni palnej. W tej chwili czekamy na przyjazd saperów, którzy określą strefę niebezpieczną. Gdy będziemy pewni, że naszym ratownikom nic nie zagraża, wejdziemy do obiektu, żeby dogasić ogień i przeszukać pogorzelisko - mówił mł. kpt. Nowak. Na miejscu byli także policjanci, którzy zabezpieczali ślady zdarzenia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Chomiuk, Marek Szczepanik