Zamknij

15-latek wpadł we wściekłość i dźgał nożem rodziców. Powód szokuje

21.11.2022 11:42

15-latek z Częstochowy zaatakował nożem swoją matkę oraz ojca, który stanął w jej obronie. Rodzice trafili do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – podała policja. Według nieoficjalnych informacji nastolatek trafił na oddział psychiatryczny.

karetka
fot. Artur Szczepanski/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Do ataku doszło w niedzielę wieczorem w częstochowskiej dzielnicy Raków. - 15-latek zaatakował matkę, a później ojca, który stanął w jej obronie. Rodzice trafili do szpitala, wszyscy byli trzeźwi. Będziemy teraz pracowali nad tym, żeby ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia - powiedziała w poniedziałek Polskiej Agencji Prasowej podkomisarz Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej policji.

W ocenie lekarzy życiu rodziców, którzy mają rany cięte i kłute, nie zagraża niebezpieczeństwo. - Stan zdrowia zarówno matki, jak i ojca jest stabilny - dodała policjantka.

Częstochowa. 15-latek rzucił się z nożem na rodziców. "Normalna rodzina"

Jak wynika z nieoficjalnych informacji do szpitala został także przewieziony 15-latek, który zaatakował rodziców. Trafił na oddział psychiatryczny. PAP dowiedziała się również, że do ataku doszło w tzw. normalnej rodzinie. Wcześniej nie było w tym domu żadnych interwencji czy problemów wychowawczych.

Z kolei portal klobucka.pl podaje nieoficjalnie, że nastolatek wpadł we wściekłość po tym, gdy matka zabrała mu telefon komórkowy. Podczas szamotaniny chłopak miał przebić ojcu płuco.

Więcej informacji na temat prowadzonego postępowania jeszcze w poniedziałek po południu ma podać prokuratura. Zgodnie z ogólnymi zasadami Kodeksu karnego za przestępstwo nie odpowiada osoba, która nie ukończyła 17. roku życia, ale w wyjątkowych sytuacjach - np. zbrodni zabójstwa, gwałtu zbiorowego lub porwania - do odpowiedzialności karnej może być pociągnięty już 15-latek.

Gdzie szukać pomocy?

Osoby w kryzysie psychicznym lub borykające się z myślami samobójczymi mogą zadzwonić na bezpłatny telefon Centrum Wsparcia - 800 70 2222, który jest czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, również w święta. Pomoc można znaleźć także na stronie internetowej www.centrumwsparcia.pl.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/klobucka.pl