Zamknij

Człowiek przebrany za drzewo poszukiwany. Wyznaczono nagrodę

08.12.2022 12:01

Nieznany sprawca, przebrany za drzewo, uszkodził 20 samochodów na parkingu przy zakładzie w Warzymicach niedaleko Szczecina, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja poszukuje sprawcy, a właściciel poszkodowanej firmy wyznaczył nagrodę za odnalezienie wandala.

Człowiek-drzewo, zniszczenia
fot. screen Tomasz Duklanowski/Twitter

Nietypowo przebrany przestępca uszkodził 20 samochodów na parkingu firmy Madar w miejscowości Warzymice, niedaleko granicy z Niemcami, po czym zbiegł.

Jak podało Radio Szczecin, firma wyceniła straty na 60 tys. złotych. Właściciel poprosił o pomoc w ujęciu sprawcy. Z nagrania wynika, że intruz dokonał szkód będąc przebranym za drzewo, które przypomina choinkę.

Warzymice. Niszczył samochody przebrany za drzewo

- Jest to osoba, którą być może poznalibyśmy po sylwetce lub sposobie poruszania się. Stąd taki strój. Mężczyzna wiedział, że są kamery i chciał ukryć swoją tożsamość pod tym kamuflażem z gałęzi świerkowych i tui - powiedział pan Mateusz z firmy Madar, cytowany przez Radio Szczecin.

Policja na miejscu zabezpieczyła ślad przestępstwa, jakim okazała się plama krwi. Za wskazanie sprawcy firma przewidziała nagrodę w wysokości 5 tys. złotych. Nagranie z kamery monitoringu zamieścił reporter lokalnej stacji, Tomasz Duklanowski.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Radio Szczecin/Twitter