Zamknij

Dramatyczne sceny w kościele. Nie żyją dwie osoby

28.11.2022 11:07

Do tragicznego wypadku doszło w trakcie renowacji kościoła w Gdańsku-Jelitkowie. Dwóch mężczyzn spadło z wysokości kilkunastu metrów po tym, jak zarwała się konstrukcja poddasza. 57- i 67-latek zginęli na miejscu.

Gdańsk
fot. Kościół w Gdańsku-Jelitkowie, Karolina Misztal/REPORTER

Do wypadku doszło w sobotę po godz. 15, choć policja poinformowała o sprawie dopiero w poniedziałek. Szczegóły zdarzenia w świątyni pw. św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Kaplicznej przekazała w rozmowie z PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku podinsp. Magdalena Ciska.

Gdańsk. Dwóch mężczyzn zginęło podczas renowacji kościoła

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas wykonywania prac na poddaszu kościoła w Gdańsku-Jelitkowie konstrukcja poddasza zarwała się pod ciężarem mężczyzn i spadli oni z kilkunastu metrów - powiedziała.

Dodała, że lekarz, który przybył na miejsce, potwierdził zgon dwóch gdańszczan w wieku 57 i 67 lat. Na terenie parafii pod nadzorem prokuratura pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu medycyny sądowej.

Ciała mężczyzn przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej, a o zdarzeniu policjanci powiadomili Państwową Inspekcję Pracy oraz inspektora nadzoru budowlanego.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Fakt.pl