Zamknij

Makabra w mieszkaniu w Gdańsku. Znaleziono zwłoki i dwa martwe koty

15.11.2022 11:31

Zwłoki 72-latka oraz dwa martwe koty znaleziono w jednym z mieszkań przy ulicy Klonowicza w Gdańsku. Wstępne ustalenia policji wskazują, że przyczyną zgonu mężczyzny i zwierząt było zaczadzenie.

Policja
fot. Marek BAZAK/East News

Makabrycznego odkrycia dokonano w poniedziałek (14 listopada). Tuż po godzinie 15 policja z Gdańska odebrała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań we Wrzeszczu znajduje się ciało mężczyzny. 

Gdańsk. Zwłoki mężczyzny i martwe koty w mieszkaniu

Na miejscu pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego sądowego z zakresu medycyny pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej, którzy wykonali oględziny. Policyjny technik zabezpieczył ślady. Prawdopodobną przyczyną śmierci 72-letniego mężczyzny było zatrucie czadem – przekazał mł. bryg. Jacek Jakóbczyk z PSP w Gdańsku.

– W mieszkaniu znajdował się piecyk gazowy. Znaleziono też dwa martwe koty. Po wejściu strażaków do mieszkania wszystko wskazywało na to, że mężczyzna nie żyje od jakiegoś czasu. Podejrzewamy, że zgon nastąpił w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, ale nie możemy tego jednoznacznie potwierdzić na tym etapie – wyjaśnił.

Decyzją prokuratora ciało 71-latka zostało przekazane do wykonania sekcji zwłok. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich. Od 1 października służby w całym kraju odnotowały 313 zdarzeń z udziałem czadu. 87 osób uległo podtruciu, a 10 osób straciło życie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP