Zamknij

Samochód wpadł do Wisły w Gdańsku. Jechały nim dwie osoby

03.12.2022 16:27

Do Martwej Wisły w Gdańsku wjechał w sobotę samochód. Pojazd ma zostać wyciągnięty z rzeki na wysokości ulicy Przegalińskiej na Wyspie Sobieszewskiej. Strażacy poinformowali, że z samochodu samodzielnie wydostały się dwie osoby.

Samochód wjechał do Wisły
fot. screen Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk - Świbno/Facebook

Samochód wpadł do Martwej Wisły (odnoga rzeki przy ujściu do Bałtyku, przyp.) w Gdańsku, na Wyspie Sobieszewskiej. Jak powiedział PAP dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej asp. sztab. Marcin Karnowski, służby ok. godz. 14.30 otrzymały zgłoszenie w tej sprawie.

Gdańsk. Samochód wpadł do Wisły. Jechały nim dwie osoby

- Dwie osoby samodzielnie, przed przyjazdem jednostek, wydostały się z pojazdu - zaznaczył dyżurny. Strażak dodał, że na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej. W drodze był samochód ratownictwa drogowego, który po przyjeździe na miejsce miał rozpocząć wyciąganie pojazdu z wody.

Oficer prasowy KMP w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski poinformował PAP, że ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że "kierujący samochodem nie dostosował prędkości do warunków jazdy i stracił panowanie nad autem". Dodał, że kierujący był trzeźwy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Mirowicz