Zamknij
Wypadek bmw, nie żyje 19-latka
  • wypadek w Gdyni (2)
  • wypadek w Gdyni1
  • wypadek w Gdyni (4)
  • 5 Zobacz
fot. KMP w Gdyni

Śmiertelny wypadek w Gdyni. Kierowca osobowego bmw stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonową konstrukcję. Zginęła 19-letnia pasażerka auta. Mężczyzna kierujący samochodem był pijany i pod wpływem narkotyków.

Do tragedii doszło w nocy około 3.45 przy ul. płk. Dąbka w Gdyni. "42-letni kierowca bmw prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez pas zieleni, następnie przez skrzyżowanie z ul. Horyda, po czym - jadąc przez przeciwległy pas ruchu - wjechał na chodnik i uderzył w betonową konstrukcję znajdującą się na odcinku zieleni" - przekazała gdyńska policja na swojej stronie.

Gdynia. Nie żyje 19-latka. Kierowca był pod wpływem alkoholu i narkotyków

- W pojeździe oprócz kierowcy znajdowały się trzy pasażerki w wieku 19, 22 i 23 lat - przekazała PAP oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni podkom. Jolanta Grunert. - Niestety, mimo reanimacji, 19-letnia kobieta poniosła śmierć. 22-latka została przewieziona na badania do szpitala - relacjonowała.

Policjanci zbadali trzeźwość 42-letniego mężczyzny, który prowadził samochód i przeprowadzili badania narkotestem. - Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało również obecność amfetaminy w jego organizmie - zaznaczyła policjantka.

Po wypadku jedna z pasażerek, 23-latka, oddaliła się z miejsca zdarzenia, jednak policjanci zatrzymali ją i wezwali ratowników medycznych, aby sprawdzić jej stan zdrowia. Kierowca poza tym, że był pod wpływem alkoholu i narkotyków, nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. - 42-latek miał zatrzymane prawo jazdy przez policjantów za jazdę po alkoholu - podkreśliła oficer prasowa KMP w Gdyni.

Funkcjonariusze wykonali oględziny i zdjęcia, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Śledczy w postępowaniu będą wyjaśniać okoliczności i przyczynę wypadku. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem narkotyków czy alkoholu grozi 12 lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/KMP w Gdyni