Zamknij

Grajów. Nie żyje druh Wojtuś, najmłodszy strażak OSP. Walczył z nowotworem

27.11.2022 22:20

Nie żyje mały Wojtuś, najmłodszy druh OSP Grajów – poinformowali strażacy w łamiącym serce wpisie. Chłopiec od blisko dwóch lat walczył z nowotworem złośliwym. W przyszłości chciał zostać strażakiem.

Strażak Wojtuś
fot. OSP Grajów

Druzgocąca wiadomość o śmierci Wojtusia została przekazana za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Tym razem przychodzimy do was ze smutną informacją. Opuścił nas nasz najmłodszy druh" – napisali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajowie w Małopolsce.

Grajów. Nie żyje druh Wojtuś, najmłodszy strażak OSP

"Śp. Wojtuś wykazywał się niezwykłym sercem i wolą walki, jak na strażaka przystało. Niestety nie udało mu się wygrać tej walki. Rodzinie zmarłego Wojtusia składamy najszczersze kondolencje" – czytamy.

W grudniu 2020 roku u małego Wojtusia zdiagnozowano nowotwór złośliwy rhabdomyosarcoma alveolare (mięsak komórek prążkowanych). Strażacy OSP Grajów wspierali rodzinę chłopca w walce o jego życie.

"Niestety kolejne reemisje choroby i odrastanie guza siało spustoszenie w organizmie dziecka" – przekazał lokalny portal mjakmalopolska.pl. Wojtuś zmarł w sobotę 26 listopada. Rodzinie i najbliższym przekazujemy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl