Zamknij

Trzech mężczyzn zginęło w strasznym wypadku. Ogłoszono trzydniową żałobę

07.12.2022 08:52

W kilkutysięcznej gminie Herby w woj. śląskim rozpoczęła trzydniowa żałoba ogłoszona po wtorkowym wypadku drogowym w Boronowie, w którym zginęło trzech mężczyzn. Lokalne władze odwołały imprezy rozrywkowe, a flagi na budynkach instytucji publicznych opuszczono do połowy masztu i przewiązano kirem.

Wypadek, Boronów
fot. PSP Lubliniec

Do śmiertelnego wypadku w Boronowie doszło we wtorek (6 grudnia) rano. Na drodze wojewódzkiej nr 905 przyczepa samochodu ciężarowego wyładowana 17 tonami węgla przygniotła osobowego volkswagena. Zginęli trzej mieszkańcy powiatu lublinieckiego w wieku 38, 39 i 52 lat.

Żałoba w gminie Herby

Po tragicznym wypadku drogowym w gminie Herby została ogłoszona trzydniowa żałoba. "Rodzinom ofiar składamy głębokie i szczere wyrazy współczucia oraz życzymy wiele sił w tych trudnych chwilach" – napisała wójt Iwona Burek.

"Żałoba na terenie gminy trwać będzie od środy 7 grudnia do piątku 9 grudnia. W tym czasie nie będą miały miejsca imprezy o charakterze rozrywkowym, zaplanowane przez jednostki gminne" – podała wójt. Zaapelowała do instytucji publicznych o opuszczenie flag do połowy masztu i przewiązanie kirem.

Tragiczny wypadek w Boronowie pod Lublińcem

Przyczyny i okoliczności wtorkowego wypadku ma wyjaśnić toczące się w tej sprawie śledztwo. Prawdopodobnie do tragedii przyczyniło się uszkodzenie zaczepu w ciężarówce marki Volvo. W efekcie przyczepa z węglem uderzyła w samochód osobowy, spychając go do rowu i przygniatając. Trzech mężczyzn podróżujących volkswagenem zginęło na miejscu. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP