Zamknij

Odnaleziono ciało poszukiwanego 32-latka. Wcześniej na wodzie dryfował jego ponton

25.11.2022 17:52

W Jeziorze Ełckim na Mazurach nurkowie odnaleźli w piątek ciało 32-letniego mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono dzień wcześniej po zauważeniu na wodzie pustego pontonu - podała policja. Okoliczności tragedii będą wyjaśniane w śledztwie.

Jezioro
fot. Artur Szczepański/REPORTER (zdjęcie poglądowe), KPP Ełk

Poszukiwania mężczyzny prowadzono na jeziorze od czwartku. Wszczęto je po tym, jak na wodzie został znaleziony dryfujący ponton, najprawdopodobniej należący do 32-letniego mieszkańca Ełku.

Jezioro Ełckie. Znaleziono ciało poszukiwanego 32-latka

Zaginiony nie był widziany przez bliskich od wtorku i od tego czasu nie nawiązał z nimi kontaktu. Pierwszego dnia poszukiwania trzeba było przerwać z uwagi na warunki atmosferyczne i mrok, ale od rana zostały wznowione.

- W piątek strażacy z Giżycka za pomocą sonaru namierzyli obiekt pod wodą. Po południu nurkowie odnaleźli i wydobyli na powierzchnię ciało mężczyzny. Potwierdzono, że to zaginiony 32-latek - poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Jak przekazała, ciało zabezpieczono do sekcji zwłok, która ma ustalić przyczynę zgonu. Okoliczności zdarzenia ma wyjaśnić śledztwo pod nadzorem prokuratury.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP