Zamknij

39-latek wyskoczył z balkonu. Uciekał przed pożarem

30.11.2022 08:38

Dramatyczne sceny w Kętrzynie. 39-latek wyskoczył z balkonu na czwartym piętrze bloku. Mężczyzna uciekał przed ogniem. Trafił do szpitala.

pożar w Kętrzynie
fot. OSP Korsze

Pożar wybuchł w środę nad ranem w mieszkaniu na ostatnim piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Moniuszki w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie). Policję zawiadomiła telefonicznie o tym zdarzeniu kobieta. Przekazała, że w mieszkaniu został jej 39-letni partner, ponieważ ogień odciął mu drogę do wyjścia.

Kętrzyn. 39-latek wyskoczył z czwartego piętra

- Mężczyzna, uciekając przed ogniem, wyskoczył z balkonu. Z obrażeniami nóg został zabrany do szpitala. Był przytomny - poinformowała Polską Agencję Prasową asp. Ewelina Piaścik z kętrzyńskiej policji.

39-latek skoczył z budynku, zanim na miejsce przyjechały służby ratunkowe. 

W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, były również kobiety w wieku 62 i 35 lat oraz 16-latek. Wszyscy oni opuścili lokal, nie doznając obrażeń. Starszej z kobiet, która miała objawy lekkiego zatrucia dymem, pogotowie udzieliło pomocy na miejscu.

Z pozostałych mieszkań bloku ewakuowało się samodzielnie 27 osób. W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z Kętrzyna oraz OSP Korsze, Drogosze i Barciany. Przyczyny i okoliczności pożaru ustali policyjne dochodzenie z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Boguszewski