Zamknij

Akcja ratunkowa na zalewie Zakrzówek. Strażacy wyłowili kobietę

25.11.2022 13:36

Strażacy wyłowili w piątek kobietę z zalewu Zakrzówek w Krakowie. Po reanimacji odzyskała funkcje życiowe. Przebywa w szpitalu. Zakrzówek wciąż jest terenem budowy przyszłego parku i Zarząd Zieleni Miejskiej apelował, aby tam nie przychodzić.

Zalew Zakrzówek w Krakowie
fot. Bartlomiej Cichon/REPORTER

- Przedstawiciel firmy budowlanej, pracującej na Zakrzówku, zgłosił, że w wodzie jest ludzkie ciało. Na miejsce przyjechała straż pożarna, policja. Strażacy wyłowili młodą kobietę. Prowadzona była reanimacja, przywrócono funkcje życiowe. Kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do jednego z krakowskich szpitali - powiedział rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie Piotr Szpiech.

Policja prowadzi na miejscu oględziny, ustala przyczyny i okoliczności zdarzenia.

To kolejny wypadek w Zakrzówku. "Ogrodzenie jest niszczone"

Od 2019 r. na Zakrzówku, gdzie niegdyś działał kamieniołom, budowany jest park. Na 60-hektarowym terenie powstają podwieszane baseny, pływające mosty, przestrzenie wspinaczkowe, trasy rowerowe, miejsca piknikowe, wybieg dla psów. Planowane jest także wzniesienie m.in. budynków z toaletami, wypożyczalnią sprzętu wodnego, restauracji. Koszt inwestycji to ponad 50 mln zł z budżetu gminy Kraków. Zarząd Zieleni Miejskiej szacuje, że cała inwestycja zakończy się w 2023 r.

Zarząd Zieleni Miejskiej nie jeden raz apelował o to, aby - ze względów bezpieczeństwa - nie przychodzić na Zakrzówek. Ogrodzenie budowy - informował ZZM - jest notorycznie niszczone i naprawiane przez wykonawcę.

W maju tego roku zginęła tu 20-letnia kobieta – spadła z dużej wysokości do wody. Z kolei towarzyszący jej 22-latek spadł na półkę skalną. Trafił do szpitala, przeżył. W czerwcu zginął tu 22-latek, który najprawdopodobniej potknął się i spadł z wysokości 7-10 metrów.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP