Zamknij

Tragedia na chodniku w Krakowie, sprawcy uciekli. "Osoby porzuciły pojazd"

02.12.2022 09:53

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzewane o to, że w piątek przed godz. 6 rano znajdowały się w samochodzie, który najechał na chodnik i śmiertelnie potrącił kobietę, a następnie uciekły z miejsca zdarzenia. Jedna z tych osób była pod wpływem alkoholu - przekazała PAP krakowska policja.

Kraków. Śmierć pieszej na Kapelance
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 2 grudnia przed godziną 6 rano na ulicy Kapelanka, na wysokości stacji benzynowej.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy KMP w Krakowie, kierowca samochodu osobowego jadący od ul. Monte Cassino w kierunku ul. Kobierzyńskiej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik.

Kraków. Śmierć kobiety na chodniku. Sprawcy uciekli

- Kierujący pojazdem potrącił idącą bądź jadącą na hulajnodze (wciąż trwają ustalenia, przyp.) kobietę. Tym samochodem, jak wiemy ze wstępnych ustaleń, miały poruszać się dwie osoby. Te osoby porzuciły pojazd i oddaliły się z miejsca zdarzenia - powiedział PAP Piotr Szpiech.

Potrącona kobieta zmarła mimo reanimacji. - Mogę potwierdzić, że zatrzymaliśmy dwie osoby, najprawdopodobniej sprawców tego zdarzenia - poinformował o poranku rzecznik krakowskiej policji.

Zatrzymane osoby mają 16 i 26 lat. Z badań wynika, że jedna z tych osób była nietrzeźwa. Trwają ustalenia, czy wśród nich był kierujący pojazdem.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP -Julia Kalęba