Zamknij

"Diabeł" z Łowicza zaatakował 23-latkę. Dostała nożem w brzuch

06.12.2022 14:55

Łowiccy policjanci zatrzymali 33-latka, który ugodził nożem w brzuch młodą kobietę. Wcześniej rozbił butelkę na głowie mężczyzny. Napastnik uciekł, ale szybko został namierzony i zatrzymany. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Zatrzymanie "Diabła" z Łowicza
fot. Policja Łódzka

Do dramatycznych scen doszło w ubiegły czwartek 1 grudnia, ale dopiero teraz poinformowała o tym łódzka policja. Po godzinie 2.00 w nocy dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze grupy młodych osób w centrum Łowicza.

- Kiedy mundurowi pojechali na miejsce, okazało się że jedna z kobiet została ugodzona nożem w brzuch przez mężczyznę, który po zdarzeniu uciekł. 23-latka trafiła do szpitala, a policjanci ruszyli w pościg za napastnikiem. Sprawdzali wszystkie pobliskie ulice. Po krótkiej chwili zauważyli podejrzanego mężczyznę i zatrzymali go - wyjaśniła nadkom. Urszula Szymczak. 

Atak nożownika w Łowiczu. To znany policji "Diabeł"

To 33-letni Marcin W. z Łowicza, znany z wcześniejszych konfliktów z prawem. Jak napisał "Fakt", mężczyzna ma w półświatku pseudonim "Diabeł". Policjanci ustalili, że wcześniej  tego samego dnia uderzył butelką w głowę innego mężczyznę. Jak się okazuje, "Diabła" nie wpuszczono na imprezę, więc atakował biesiadników wychodzących z zabawy.

Marcin W. z Łowicza

Marcin W. o pseudonimie "Diabeł" ugodził nożem kobietę

‧ fot. Policja Łódzka

33-latek usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenia czynności narządu ciała poniżej dni siedmiu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu podejrzany został aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Policja Łódzka, Fakt