Zamknij

Zamknął psa w budzie i podpalił. Zrobił to na złość matce

28.11.2022 12:49

Pięć lat więzienia grozi 27-latkowi, który podpalił budę ze znajdującym się w środku psem. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, w tym za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Sąd w Wejherowie zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

Zatrzymany 27-latek z gminy Luzino
fot. KWP Gdańsk

Do tragedii doszło w gminie Luzino 11 listopada tego roku. - Mężczyzna zamknął psa w budzie, przykrył płachtą, następnie polał benzyną i podpalił - przekazała oficer prasowa KPP w Wejherowie asp. sztab. Anetta Potrykus

- Zaraz po podpaleniu 27-latek uciekł i przez dwa tygodnie ukrywał się na terenie powiatu puckiego - zaznaczyła policjantka.

Mężczyzna został zatrzymany w ubiegły piątek.  - Usłyszał trzy zarzuty: zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem, kierowania gróźb karalnych oraz zmuszania do określonego zachowania - powiedziała Potrykus.

Zabił psa. Wcześniej pokłócił się z matką

Radio Gdańsk podało, że mężczyzna przed podpaleniem budy pokłócił się ze swoją matką. Groźby karalne oraz zmuszanie do określonego zachowania, zdaniem rozgłośni, miały być kierowane do niej.

W sobotę Sąd Rejonowy w Wejherowie zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP