Zamknij

Marek Plura nie żyje. Senator KO miał 52 lata

21.01.2023 16:10

Nie żyje Marek Plura, senator Koalicji Obywatelskiej. Polityk zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 52 lat. Był senatorem X kadencji, został wybrany z okręgu katowickiego.

Marek Plura nie żyje
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Marek Plura nie żyje. Senator Koalicji Obywatelskiej w ostatnich dniach przebywał w szpitalu - stan jego zdrowia pogorszył się na skutek powikłań grypowych.

Marek Plura nie żyje. Senator KO miał 52 lata

Od urodzenia chorował na rozwijający się zanik mięśni, poruszał się na wózku. Od 2019 r. był senatorem z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W latach 2007-2014 był posłem, a w latach 2014-2019 sprawował mandat europarlamentarzysty.

Aktywnie działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz Śląska. "Urodził się 18 lipca 1970 r. w Raciborzu. Był absolwentem Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie, z tytułem magistra pedagogiki. Był psychoterapeutą. [...] Był oddany Śląskowi jako członek Związku Górnośląskiego, Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej, Stowarzyszenia Dobry Dom, Fundacji Teatru Grodzkiego, był także członkiem Towarzystwa Urbanistów Polskich" - wspomina polityka profil polskiego Senatu na Facebooku.

RadioZET.pl