Zamknij

Śmiertelne potrącenie pieszego na łączniku A4. Sprawca odjechał

01.12.2022 10:40

Tragedia na A4. Nie żyje pieszy, potrącony na łącznicy autostrady z drogą gminną prowadzącą do miejscowości Szczytnica pod Bolesławcem. Utrudnienia zakończyły się po godz. 10.

wypadek
fot. Lukasz Solski/East News (zdj. ilustracyjne)

Wypadek wydarzył się w czwartek około godz. 7.30 niedaleko Bolesławca (woj. dolnośląskie). Na łącznicy A4 z drogą gminną 104224D, na wysokości węzła LSSE Obszar Krzywa, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego.

Wypadek na A4. Nie żyje pieszy, sprawca odjechał

Mężczyzna, który zginął, to mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. - Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia - przekazał Polskiej Agencji Prasowej dyżurny dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Funkcjonariusze policji nie mają takiej pewności. - Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Na razie nie wiemy, czy kierowca, który potrącił pieszego, uciekł z miejsca zdarzenia, czy odjechał, nie mając nawet świadomości, że doszło do tragedii – poinformowała "Super Express" asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu.

Utrudnienia zakończyły się po godz. 10. - Zjazd i wjazd na A4 w kierunku Wrocławia jest zablokowany. Policja wraz z patrolem drogowym blokuje łącznice. Nie ma utrudnień w ruchu głównym na A4 – przekazał wcześniej dyżurny GDDKiA. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/se.pl