Zamknij

Incydent w szkole podstawowej. "Słaniała się na nogach". Dyrektor wezwał policję

23.11.2022 11:36

Ponad 3 promile alkoholu miała w organizmie 45-letnia matka, kiedy próbowała odebrać 7-letniego syna ze szkoły w Olkuszu. Dyrektor placówki na pomoc wezwał policjantów. Dziecko trafiło pod opiekę babci, a o incydencie powiadomiono sąd rodzinny.

Policja
fot. Wojtek Laski/East News

Do zdarzenia w jednej z olkuskich szkół podstawowych doszło w zeszły czwartek. Jednak dopiero teraz małopolska policja poinformowała o incydencie.

Olkusz. Pijana matka próbowała odebrać 7-latka ze szkoły

Jak przekazał mł. insp. Sebastian Gleń, w placówce pojawiła się matka z wyraźnymi oznakami upojenia alkoholowego. Kobieta chciała odebrać po lekcjach swojego 7-letniego syna. – Słaniała się na nogach i czuć było od niej alkohol. O sytuacji natychmiast powiadomiono dyrektora, który o pomoc poprosił policję – dodał.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali kobietę alkomatem. Okazało się, że ma ona ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. – W takim stanie matka zamierzała opiekować się dzieckiem. Chłopiec trafił pod opiekę babci, a o sytuacji powiadomiono sąd rodzinny – podsumował rzecznik małopolskiej policji.

Policjant zaapelował do osób, które są świadkami podobnych zachowań, aby reagowali na nie i zgłaszali je do odpowiednich instytucji. – Pamiętajmy, że zgłoszenie może zapobiec tragedii, ale też jest pomocne w celu podjęcia odpowiednich działań przez instytucje, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży – wyjaśnił Gleń.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP