Zamknij

Śmierć na przejeździe kolejowym w Ozorkowie. Nie żyje 55-letni kierowca

04.12.2022 15:33

Śmiertelny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Ozorkowie koło Łodzi. 55-letni mężczyzna podróżujący samochodem osobowym zginął w zderzeniu z pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) – poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi.

Wypadek w Ozorkowie
fot. KP PSP w Zgierzu

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę po godzinie 12 na ulicy Marii Konopnickiej w Ozorkowie. Kierujący volkswagenem polo nie zachował należytej ostrożności i po wjechaniu na niestrzeżony przejazd kolejowy zderzył się z pociągiem relacji Łódź-Kutno.

Ozorków. W wypadku na przejeździe zginął 55-letni kierowca

W wyniku poniesionych obrażeń 55-letni mężczyzna podróżujący autem zmarł na miejscu wypadku. Z pojazdu ofiarę zderzenia wydobyli strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych. – Osoby jadące pociągiem nie wymagały udzielenia pomocy – przekazał mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Jak poinformował przewoźnik, w związku z wypadkiem na odcinku Ozorków Nowe Miasto - Ozorków, zatrzymano ruch pociągów ŁKA. Organizowana była zastępcza komunikacja autobusowa. 

Przejazd kolejowy w Ozorkowie posiada sygnalizację świetlną oraz krzyż św. Andrzeja. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP