Zamknij

Policja uderza w byłą mafię pruszkowską. Słowik, Parasol i Wańka zatrzymani

23.11.2022 13:23

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało ponad 20 osób, wśród nich Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol - poinformował w środę PAP prok. Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej (PK).

słowik
fot. Bartosz KRUPA /East News

CBŚP zatrzymało Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol, czyli byłych bossów mafii pruszkowskiej. Karol Brochólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej przekazał, że CBŚP dokonało zatrzymań na polecenie mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji PK w Warszawie.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do wydziału i tam zostaną im postawione zarzuty - podał. - Po wykonaniu czynności procesowych prokurator podejmie decyzje co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych - zapowiedział.

CBŚP zatrzymało Słowika, Wańkę i Parasola

Brochólski zaznaczył, że udzielenie szerszych informacji będzie możliwe po zakończeniu czynności procesowych przez prokuratora.

O zatrzymaniach informował we wtorek portal tvp.info. "Bossowie »Pruszkowa« mieli zostać zatrzymani w swoich domach" - podał we wtorek portal powołując się na ich obrończynię adwokat Julię Dekoninck.

"Na razie mogę tylko potwierdzić, że doszło do zatrzymania moich klientów. Wyjaśniamy sytuację, ale dopiero jutro będę mogła ewentualnie odnieść się do sprawy" – powiedziała we wtorek tvp.info mecenas.

"Z ustaleń tvp.info wynika, że wraz bossami zatrzymano co najmniej 20 innych osób. Część z nich była związana z gangiem pruszkowskim w latach 90. i na początku nowego stulecia" - podał portal.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Bartłomiej Figaj, Aleksander Główczewski (PAP)