Zamknij

Rydzyk wysłał sms do Morawieckiego? Wyciekł mail ws. inwestycji w Toruniu

05.11.2021 15:20

Z najnowszych maili, które rzekomo wykradziono ze skrzynki Michała Dworczyka wynika, że Tadeusz Rydzyk napisał do premiera, aby interweniował ws. Parku pamięci narodowej w Toruniu, ponieważ szef KPRM nie zareagował. „Staram się nie dopuścić, aby w rozliczeniu była np. faktura na 1,2 mln dla szkoły TR oraz wyeliminować inne wrażliwe kwestie” – miał odpisać Dworczyk Morawieckiemu.

Tadeusz Rydzyk i Mateusz Morawiecki
fot. Jacek Piski/REPORTER

Serwis Poufna Rozmowa publikuje od kilku miesięcy screeny maili, które rzekomo zostały wykradzione przez hakerów ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka oraz innych polityków. Na stronie pojawiły się nowe wiadomości z korespondencji między Mateuszem Morawieckim i Michałem Dworczykiem.

Z opublikowanych screenów wynika, że rozmowa odbyła się w październiku 2018 roku. Dotyczyła sprawy „parku pamięci narodowej”, o którą miał zabiegać u szefa rządu ojciec Tadeusz Rydzyk.

Afera mailowa. Rydzyk wysłał sms do Morawieckiego?

„Mateusz, daję słowo, że zajmuję się tą sprawą (wśród innych pożarów). Twoją decyzję w tej chwili opracowuje RCL - będziesz ją miał wieczorem do podpisu. Staram się nie dopuścić, aby w rozliczeniu była np. faktura na 1,2 mln dla szkoły TR oraz wyeliminować inne wrażliwe kwestie - przy spotkaniu zrelacjonuję. Michał” - czytamy w serwisie Poufna Rozmowa. W ten sposób szef Kancelarii Premiera miał odpowiedzieć na mail od Morawieckiego. Wiadomość zawiera załącznik ze screenami wiadomości podpisanymi O. T. R., które premier rzekomo otrzymał od ojca Tadeusza Rydzyka.

Na screenie widać tylko fragment pierwszej wiadomości: „...i życzę dalszych sukcesów w tej ciężkiej pracy dla Ojczyzny i nie tylko, dla zachowania cywilizacji chrześcijańskiej. O.T.R.”. Druga wiadomość jest widoczna w całości: „Panie Premierze, po naszej – wczoraj – rozmowie, miał zareagować min Dworczyk. Nic z tego. Chodzi o „park pamięci narodowej” ratowanie Żydów i Ukraińcy. TO jest pilne. Pozdrawiam” – czytamy (pisownia oryginalna – red.).

Park pamięci narodowej

Park pamięci narodowej został otwarty w Toruniu 8 sierpnia 2020 roku. W uroczystości wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pomysłodawcą inwestycji była Fundacja Lux Veritatis, której jednym z założycieli jest Rydzyk. Park jest miejscem poświęconym pamięci Polaków, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej.

Choć sam Michał Dworczyk przyznał, że doszło do włamania na jego skrzynkę, a polskie służby to potwierdziły, szef KPRM i inni przedstawiciele rządu Zjednoczonej Prawicy nie komentują wiadomości, które są ujawniane w serwisie Poufna Rozmowa. Na stronie Kancelarii Premiera widnieje oficjalny komunikat w sprawie wykradzionych maili.

„Z ustaleń polskich służb wynika, że nasz kraj doświadczył ataku cybernetycznego i dezinformacyjnego prowadzonego przez osoby z terenu Federacji Rosyjskiej. Zaatakowanych zostało wiele adresów e-mail należących do polskich obywateli. Na liście ataku są także konta, z których korzystają osoby pełniące funkcje publiczne - członkowie byłego i obecnego rządu, posłowie, senatorowie czy samorządowcy. Atak dotknął osoby pochodzące z różnych opcji politycznych, a także pracowników mediów i organizacji pozarządowych" - informuje Kancelaria Premiera.

loader

RadioZET.pl