Zamknij

Alarmy bombowe w organizacjach wspierających Strajk Kobiet. "Krew za krew"

08.03.2021 16:50

"Aborcja to morderstwo! Życie za życie! Krew za krew!" - maile z taką treścią dotarły w poniedziałek do kilkudziesięciu polskich organizacji pozarządowych. Autor wiadomości pisał, że w ich siedzibach podłożono bomby i że to kara za popieranie Strajku Kobiet. 

Policja
fot. Shutterstock

Jak informuje Gazeta.pl, maile na temat rzekomego alarmu bombowego (w zamian na poparcie postulatów Strajku Kobiet) wysłano m.in. do: Grupy Stonewall, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Sieci Obywatelskiej Watchdog, Greenpeace, Polskiego Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Stowarzyszenia Interwencji Prawnej oraz Fundacji Schumana. Poniżej treść maila (cytowana m.in. przez Gazeta.pl):

Popierasz Strajk Kobiet? Teraz przyszedł czas na spłatę. Podłożyliśmy już bombę w twoim biurze. Nie słyszałaś. Wysadzimy ją w powietrze. O wiele za długo znosiliśmy wybryki lewaków, ich wezwanie do zniszczenia tradycyjnych wartości. My nie możemy dłużej przymykać na to oczu. Będziemy działać zdecydowanie. Nie obchodzi nas twój los. Ostrzeżenie już było. W takim razie proszę winić tylko siebie. Aborcja to morderstwo! Życie za życie! Krew za krew!

W niektórych mailach miały się też znaleźć nawoływania do wycofania się z poparcia liberalizacji prawa aborcyjnego. Wiadomo, że poszczególne organizacje już zawiadomiły w tej sprawie organy ścigania. Sama policja nie chce jednak udzielać na razie żadnych szczegółowych informacji na ten temat. 

Również w mediach społecznościowych sporo się na ten temat dyskutuje. "Dostaliśmy dzisiaj anonimową wiadomość od osoby, która twierdziła, że podłożyła w naszym biurze bombę i zamierza ją wysadzić. Na miejsce przybyły odpowiednie służby, zgłoszenie okazało się fałszywe" - poinformowała na Facebooku Grupa Stonewall, poznańska organizacja zajmująca się ochroną praw osób LGBT+. 

"Ustaliliśmy dane pozwalające zidentyfikować nadawcę i przekazaliśmy je służbom. Miejmy nadzieję, że policja wykona swoją pracę, jak należy" - napisał Patryk Wachowiec, analityk Forum Obywatelskiego Rozwoju.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter