Zamknij

Duda na nartach. "Próba przekonania, że III fala pandemii jest pod kontrolą"

07.03.2021 16:41

Widok prezydenta na nartach w momencie, gdy rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem, a kolejne województwo zostaje objęte lockdownem, wpisuje się w medialną strategię rządu walki z koronawirusem - mówi reporterowi Radia ZET Mateuszowi Szkudlarkowi socjolog polityki dr Michał Skorzycki. I wyjaśnia, że ta strategia jest oparta przede wszystkim na propagandzie sukcesu.

Andrzej Duda
fot. PAP

Andrzej Duda w niedzielę w Zakopanem zainaugurował VII edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2021" organizowanych przez Fundację Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

Andrzej Duda na nartach. Socjolog: próba przekonania Polaków, że III fala jest pod kontrolą

Wyjazd prezydenta na narty w sytuacji, gdy wzrasta liczba zakażeń koronawirusem i gdy kraj mierzy się z trzecią falą pandemii, wzbudził pewne kontrowersje. W rozmowie z Radiem ZET skomentował tę sytuację dr Michał Skorzycki, socjolog z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Społecznej Akademii Nauk. 

- Widok prezydenta na nartach w momencie, gdy rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem, a kolejne województwo zostaje objęte lockdownem, wpisuje się w medialną strategię rządu walki z koronawirusem - mówi reporterowi Radia ZET Mateuszowi Szkudlarkowi socjolog polityki. I wyjaśnia, że ta strategia oparta jest przede wszystkim na propagandzie sukcesu.

To próba przekonania społeczeństwa, że trzecia fala pandemii jest pod kontrolą [...] Jest problem, oczywiście, ale ten problem jest rozwiązywany, więc można sobie pozwolić na pewne poluzowanie i wyjazd na narty. Skoro inni mogli na narty wyjechać, to dlaczego prezydent nie ? A teraz mamy akcję charytatywną. Pokazują, że koronawirus nie koronawirus, ale prezydent jest nadal przy pracy. A sytuacja jest opanowana albo będzie opanowana dr Michał Skorzycki

Zdaniem dr Skorzyckiego, chociaż widok prezydenta na nartach może oburzać część społeczeństwa, raczej nie zaszkodzi mu wizerunkowo. Zwłaszcza w oczach twardego elektoratu PiS.

loader

RadioZET.pl/MSz