Zamknij

Duda weźmie udział w maratonie narciarskim. "Celem integracja środowiska"

04.03.2021 19:38

Andrzej Duda ma w najbliższy weekend uczestniczyć w maratonie narciarskim na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem - dowiaduje się "Tygodnik Podhalański". Prezydent objął to wydarzenie honorowym patronatem.

Andrzej Duda
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie z 2020 roku)

Andrzej Duda weźmie udział w VII edycji 12H Slalom Maratonu Zakopane na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem - dowiaduje się "Tygodnik Podhalański", dodając, że impreza odbywa się cyklicznie od kilku lat, a prezydent nie tylko w niej uczestniczy, ale też obejmuje ją honorowym patronatem. 

"12H Slalom Maraton to niezwykłe zawody sportowe połączone z działalnością charytatywną, w których udział biorą najlepsi polscy narciarze alpejscy. Celem zawodów jest nie tylko uzyskanie najlepszego wyniku sportowego poprzez pobicie rekordu ustanowionego w roku poprzednim, ale też, a właściwie przede wszystkim, integracja środowiska narciarskiego oraz wsparcie charytatywne działalności Fundacji Handicap Zakopane, zajmującej się sportową rehabilitacją osób z niepełnosprawnością umysłową oraz fizyczną" - pisze "TP" na swojej stronie internetowej. 

Andrzej Duda i narty. Prezydent interweniował m.in. ws. stoków

Andrzej Duda znany jest ze swojego upodobania do jazdy na nartach. Często wyjeżdża w polskie góry, a w sieci można znaleźć mnóstwo zdjęć prezydenta na stokach narciarskich. Mało tego: w listopadzie ubiegłego roku, gdy rząd wprowadzał kolejne obostrzenia, osobiście interweniował u wicepremiera Jarosława Gowina, by nie zamykano stoków.

- Uważałem, że jest to moja normalna reakcja. [...] Była ona odpowiedzią na apele. [...] Wszyscy wiedzą, że ja tę branżę znam. Rzeczywiście jestem wielkim sympatykiem narciarstwa. Bardzo lubię narciarstwo jako sport. Interweniowałem i uważałem tę interwencję za logiczną - tłumaczył się w styczniu w rozmowie z TVN24. Ostatecznie rząd zdecydował się jednak zamknąć stoki na dwa miesiące. 

RadioZET.pl/24tp.pl/PAP