Zamknij

Para prezydencka złożyła życzenia. "Aby życzliwość pomogła pokonać koronawirusa"

24.12.2020 14:51

Para prezydencka złożyła Polakom życzenia świąteczne. - Niech będzie to czas odpoczynku – spokojnego, bezpiecznego, wśród najbliższych. Aby wzajemna, okazywana sobie życzliwość pomogła nam pokonać koronawirusa - mówią prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Para prezydencka
fot. Prezydent.pl

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli rodakom życzenia na Boże Narodzenie. Życzenia świąteczne pary prezydenckiej wraz z nagraniem wideo opublikowano na stronie Kancelarii Prezydenta, a także w mediach społecznościowych. - Szanowni Państwo, drodzy Rodacy! Z okazji świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia oraz szczęścia w Państwa domach" - mówił na nagraniu prezydent Andrzej Duda. - Niech będzie to czas odpoczynku – spokojnego, bezpiecznego, wśród najbliższych. Niech towarzyszy nam wszystkim radość z tego dobra, które otrzymujemy i z tego, którym dzielimy się z innymi - podkreślił.

Zobacz także

Przede wszystkim życzymy Państwu, aby jak najszybciej zakończyły się trudy, obawy i ograniczenia związane z pandemią. Abyśmy w te święta zapomnieli, choć na chwilę, o wszystkich troskach - zaznaczyła z kolei pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. - Aby wzajemna okazywana sobie życzliwość pomogła nam pokonać koronawirusa. Niech to zwycięstwo sprawi, abyśmy jeszcze bardziej niż dotąd doceniali i pielęgnowali to, co nas łączy - dodał prezydent. - Szczególnie w te świąteczne dni myślimy o sobie jako o wspólnocie, w której nikt nie jest zapomniany - powiedziała pierwsza dama. - Pamiętamy o tych rodakach, którzy potrzebują naszego wsparcia oraz o tych, którzy są dzisiaj bardzo daleko - zaapelował prezydent.

Andrzej Duda i Agata Duda złożyli Polakom życzenia świąteczne. Jest wideo od pary prezydenckiej

Pierwsza dama gorąco pozdrowiła także Polaków na obczyźnie. - Życzymy Państwu, aby nasze świąteczne tradycje uczyniły Polskę jeszcze bliższą Państwa sercom. Niech śpiewane w Państwa domach piękne rodzime kolędy zaświadczą o bogactwie polskiej kultury - powiedziała prezydentowa. - Drodzy Państwo, życzymy, aby zbliżający się rok 2021 był dla wszystkich Państwa pomyślny. Ufamy mocno, że będzie lepszy od starego. Że razem sprostamy wszystkim wyzwaniom - wskazał prezydent.

Boże Narodzenie to święto spełnionej nadziei. Pamiątka narodzin Dzieciątka, które było od proroków ogłoszone, od narodów upragnione. To oczekiwana przez cały rok pora wytchnienia od codziennych obowiązków, czas radości z gwiazdkowych podarunków oraz wdzięczności za to, co udało się osiągnąć przez mijające dwanaście miesięcy - powiedziała pierwsza dama. - Niech ta nadzieja i dobre myśli nie opuszczają Państwa zarówno teraz, jak i przez cały nowy rok! - podkreślił prezydent. - Wesołych Świąt - tymi słowami para prezydencka zakończyła życzenia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Prezydent.pl/Twitter/Youtube/PAP