Zamknij

Kurator Nowak kandydatką PiS do Sejmu? Wypowiedź o szczepionkach początkiem kampanii

18.01.2022 14:24

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak zamierza zrobić karierę w polityce. Według informatorów Wprost.pl Nowak wystartuje w wyborach do Sejmu w 2023 roku. 

Barbara Nowak
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Barbara Nowak słynie z antynaukowych i homofobicznych wypowiedzi. Małopolska Kurator Oświaty na początku stycznia w rozmowie z Radiem ZET nazwała szczepionki “eksperymentem”. Kurator skrytykował minister Adam Niedzielski i szef MEiN Przemysław Czarnek. Ostatecznie Barbara Nowak wycofała się z tych słów. 

Okazuje się jednak, że antyszczepionkowa wypowiedź mogła być początkiem kampanii wyborczej Nowak. Według informatorów Wprost słynna kurator będzie kandydować w wyborach do Sejmu w 2023 roku.

Barbara Nowak ma zamiar wystartować w wyborach do Sejmu

Gdyby się na to rzeczywiście zdecydowała, ma duże szanse na sukces, ponieważ może liczyć na dobre miejsce na liście. – Prezes Kaczyński jest przekonywany, że poglądy Nowak podziela większość naszych wyborców – powiedział informator „Wprost” w PiS. 

Pozycja Barbary Nowak w obozie rządzącym jest mocna. Jej dymisji z funkcji Małopolskiej Kurator Oświaty domagał się minister Niedzielski i niektórzy politycy PiS. Mimo to nie została odwołana. Bronił jej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który uważa, że “Barbara Nowak jest jednym z najlepszych kuratorów w Polsce”. 

Odejścia Nowak domagała się też większość członków Rady Medycznej przy premierze. PiS oszczędził jednak słynną kurator. Informator Wp.pl powiedział, że jej usunięcie mogłoby oznaczać dla rządzącej partii utratę najbardziej radykalnego elektoratu.

RadioZET.pl/Onet.pl/Wprost.pl/Wp.pl