Zamknij

Będzie dymisja Michała Dworczyka z KPRM. Naciskały służby specjalne

27.09.2022 11:08

Michał Dworczyk przestanie być szefem Kancelarii Premiera. Czy całkowicie odejdzie z rządu to nie jest jeszcze przesądzone - ustalił dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski.

Wkrótce dymisja Michała Dworczyka z KPRM
fot. SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Dymisja szefa Kancelarii Premiera będzie wynikiem afery mailowej, z głównym udziałem Michała Dworczyka.

Od ujawnienia pierwszych maili Dworczyka upłynęło już 15 miesięcy. Szef Kancelarii Premiera miał jednak mocne wsparcie Mateusza Morawieckiego i kolejne ujawniane w internecie kompromitujące maile nie kończyły się dla niego dymisją.

Dymisja Michała Dworczyka przesądzona. Naciskały służby specjalne

Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Morawiecki jest mocno atakowany przez wicepremiera Jacka Sasina, który chce doprowadzić do jego odejścia. Według informacji nieoficjalnych podjął więc samodzielnie, bez interwencji prezesa Kaczyńskiego, decyzję o przysłowiowym "zrzuceniu Dworczyka z sań", który jest dla niego politycznym ciężarem. Na dymisję Dworczyka naciskały służby specjalne. W jednej z ujawnionych rozmów dotyczących wojskowości mogły się pojawić informacje więcej niż tylko poufne.

Być może ostatnia upubliczniona korespondencja okazała się decydująca dla premiera. Najnowsza ujawniona korespondencja Dworczyka dotyczy zawiadomienia kierowanego do Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w sprawie Romana Giertycha, które miało być konsultowane z politykami PiS. Giertych zapowiada, że złoży do sądu pozew o naruszenie dóbr osobistych i tajemnicy adwokackiej.

RadioZET.pl