Zamknij

Będzie wniosek do CBA ws. majątku małżeństwa Morawieckich

22.05.2022 12:42

Goście programu 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET rozmawiali o sprawie majątku Mateusza Morawieckiego i jego żony. - Jako Lewica przygotowujemy wniosek do CBA o przyjrzenie się tej sprawie. W sytuacji, w której poniżej wartości, działki i nieruchomości przechodzą z ręki do ręki, to może sugerować, że dochodziło tutaj do korupcji - powiedziała posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

dziemianowicz bąk
fot. Radio ZET

- Transakcja poniżej wartości to niższy podatek, czyli znowu strata dla budżetu państwa. To nie koniec tego odcinka, bo okazuje się, że te 15 mln zł wyłożył ten sam człowiek, który z innym układem towarzyskim wokół pana premiera, skupuje od lat nieruchomości od banku, którego prezesem był Mateusz Morawiecki - mówiła w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. 

Posłanka zapowiedziała złożenie wniosku do CBA ws. majątku małżeństwa Morawieckich. - Te wszystkie odcinki powinny zostać wyjaśnione, ale nie przez dziennikarzy, a przez odpowiednie służby. Przez CBA, Prokuraturę, Urząd Skarbowy. Dlatego my jako Lewica przygotowujemy wniosek do CBA o przyjrzenie się tej sprawie. W sytuacji, w której poniżej wartości, działki i nieruchomości przechodzą z ręki do ręki, to może sugerować, że dochodziło tutaj do korupcji - wskazała.

Lewica złoży wniosek do CBA ws. majątku Morawieckich

- CBA i Prokuratura powinny przyjrzeć się całej tej sprawie. Dlaczego tego nie robią? Być może jest to odpowiedź na pytanie, dlaczego Zbigniew Ziobro cały czas jest w rządzie Morawieckiego - stwierdziła.

- Jesteśmy za jawnością w życiu publicznym. Jeżeli są jakieś nieprawidłowości, to odpowiednie organy państwa powinny się tym zająć i powinny to wyjaśnić - przyznał Łukasz Rzepecki z Kancelarii Prezydenta.

Podkreślił jednak, że oczekuje jawności od wszystkich polityków. - Mówimy o pewnym mechanizmie, gdzie Platforma Obywatelska sugeruje, że coś jest nie tak z majątkiem państwa Morawieckich, a z drugiej strony ich przewodniczący Donald Tusk, przed powrotem do polskiej polityki, sam zrobił intercyzę - ocenił.

RadioZET.pl