Zamknij

Biedroń rozpoczął kampanię: Albo cywilizacja pogardy albo cywilizacja troski

19.01.2020 14:35

W niedzielę w Słupsku od konwencji swoją aktywność w wyborach prezydenckich rozpoczyna lider Wiosny Robert Biedroń. "Nie pochodzę z politycznej albo profesorskiej rodziny “z tradycjami". Ale wierzę, że nie to jest warunkiem. Wierzę, że prezydentura może być dostępna dla ludzi takich jak my." - przekonywał podczas konwencji.

Robert Biedroń
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Konwencja Biedronia odbywa się w słupskiej filharmonii "Sinfonia Baltica". Rozpoczęła się od wystąpienia prezydent miasta Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej, Adriana Zandberga z Lewicy Razem, wicemarszałek Senatu Gabrieli Morawskiej-Staneckiej z Wiosny i Włodzimierza Czarzastego z SLD. 

loader

- Nie pochodzę z politycznej albo profesorskiej rodziny “z tradycjami". Ale wierzę, że nie to jest warunkiem. Wierzę, że prezydentura może być dostępna dla ludzi takich jak my. Bo w końcu większość z nas nie ma rodziców profesorów, ani polityków - przekonywał na konwencji Biedroń.

Zobacz także

Jak dodał, "dziś każe nam się wybierać między różnymi rodzajami konserwatyzmu. A Polsce potrzeba innej ścieżki. Ścieżki która biegnie przed siebie. Stoimy przed wyborem. Albo cywilizacja pogardy albo cywilizacja troski" - stwierdził.

Zobacz także

Przed konwencją Biedronia w filharmonii zebrał się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który jednogłośnie zatwierdził kandydaturę lidera Wiosny w wyborach. Wcześniej takie decyzje podjęły Rady Krajowe Wiosny i Lewicy Razem.

Biedroń był prezydentem Słupska w latach 2014-2018, a wcześniej posłem w latach 2011-2014 w klubie Ruch Palikota i Twój Ruch. W lutym 2019 roku na Torwarze zainaugurowała działalność partia Wiosna, na której czele stanął. W ubiegłorocznych wyborach Biedroń z list swego ugrupowania dostał się do Parlamentu Europejskiego.

RadioZET.pl/PAP