Zamknij

B. prezes Orlenu ponownie zatrzymany. Są zarzuty dla niego i sześciu innych osób

04.09.2019 09:22

Centralne Biuro Antykorupcyjne po raz drugi zatrzymało byłego prezesa Orlenu Jacka K. Razem z nim zatrzymano sześć innych osób. Chodzi o podejrzenie korupcji przy organizacji imprez masowych i kampanii reklamowych.

Orlen
fot. Wojciech Stróżyk/Reporter

Według mediów wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Dotyczą one m.in. poświadczenia nieprawdy, składania fałszywych zeznań oraz przywłaszczenia mienia znacznej wartości.

Prokuratura Krajowa w środowym komunikacie poinformowała, że „byłemu prezesowi zarządu PKN Orlen – Dariuszowi K. uzupełniono wydane uprzednio zarzuty o czyn polegający m.in. na wyrządzeniu PKN Orlen S.A. szkody majątkowej w wyniku niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień, poprzez pokrycie przez spółkę kosztów wyjazdu, który nie miał charakteru wyjazdu służbowego, w kwocie przekraczającej 500.000 złotych”.

Poprzednim razem były prezes Orlenu został zatrzymany w lutym. Zarzucono mu wtedy wyrządzenie firmie szkody wielkich rozmiarów, nadużycia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków. Miał doprowadzić do ponad 3 mln zł szkody majątkowej przy rozliczaniu imprezy Verva Street Racing — Dakar na Stadionie Narodowym.

Zobacz także

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Regionalna w Łodzi z inicjatywy CBA po kontroli w PKN Orlen w 2017 r. K., który sprawował funkcję prezesa PKN Orlen w latach 2008-15, opuścił areszt po wpłaceniu miliona złotych kaucji. 

RadioZET/MaG/PAP