Zamknij

"Wiemy, z ilu kwestii prezes się wycofywał". Duda zaskakująco o Kaczyńskim

29.08.2022 08:59

Andrzej Duda pozwolił sobie na zaskakująco ostre słowa wobec Jarosława Kaczyńskiego. Była to odpowiedź na stwierdzenie prowadzącego Gościa Radia ZET Bogdana Rymanowski, który przypomniał mu wypowiedź prezesa PiS o wetach prezydenta wobec ustaw sądowniczych z 2017 roku.

Andrzej Duda był w poniedziałek pierwszym powakacyjnym Gościem Radia ZET w porannym programie Bogdana Rymanowskiego. Jednym z wątków, które pojawiły się w rozmowie, były relacje rządu z Unią Europejską oraz to, dlaczego Polska wciąż nie otrzymała środków z Krajowego Planu Odbudowy. 

Gość Radia ZET. Duda zaskakująco o Kaczyńskim

Prowadzący przypomniał Dudzie słowa Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że gdyby nie weta prezydenta wobec ustaw sądowniczych z 2017 roku, to relacje z UE byłyby inne i że prezes PiS "musiał przełknąć tę żabę", by Duda wygrał wybory.

Prezydent pozwolił sobie na zaskakująco ostrą reakcję. - Pamiętam zupełnie odwrotne wypowiedzi pana prezesa z 2020 roku, kiedy mówił, że to słuszne decyzje. Wszyscy, którzy mają dobrą pamięć […], wiedzą, z ilu kwestii pan prezes potem sam się wycofywał - ocenił.

Na uwagę Rymanowskiego, że Duda i Kaczyński nie rozmawiali od dawna oraz na pytanie, czy prezydent czeka na telefon od prezesa PiS, gość Radia ZET nie odpowiedział jednak wprost. - Jestem cały czas w bieżącym kontakcie z premierem i ministrami - przyznał, dodając, że jego priorytetem jest "dbanie o bezpieczeństwo obywateli".

loader

RadioZET.pl