Zamknij

Dymisje w rządzie przez Polski Ład. Mateusz Morawiecki z nową funkcją

07.02.2022 16:58

Roszady w rządzie. Minister finansów Tadeusz Kościński podał się do dymisji. Do czasu wyłonienia nowego kandydata funkcję szefa resortu będzie pełnił premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki i Tadeusz Kościński
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

- Kierownictwo PiS zaakceptowało decyzję ministra finansów Tadeusza Kościńskiego o rezygnacji. Do czasu wyłonienia nowego kandydata funkcję tę będzie pełnił premier Mateusz Morawiecki - poinformowała rzeczniczka prasowa Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

Rezygnacja Kościńskiego ma związek z zawirowaniami związanymi z Polskim Ładem. Informację o dymisji Tadeusza Kościńskiego potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller

Zmiany w rządzie przez Polski Ład. Tadeusz Kościński odchodzi

W poniedziałek przez około cztery godziny obradowało kierownictwo PiS. Po jego zakończeniu rzeczniczka ugrupowania poinformowała, że "ścisłe kierownictw PiS zaakceptowało decyzję ministra Tadeusza Kościńskiego o rezygnacji".

- Jest to oczywiście podyktowane tym, że minister przyjmuje na siebie odpowiedzialność polityczną za niedociągnięcia, jakie miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowych - oświadczyła. Dodała, że do czasu wyłonienia nowego szefa MF funkcję tę będzie pełnił premier Morawiecki.

Dopytywana, kto docelowo zostanie nowym ministrem finansów, Czerwińska zaznaczyła, że "kandydatury muszą być uzgodnione z panem prezydentem". Rzeczniczka PiS pytana o ewentualne dymisje wśród wiceministrów, wskazała, że będzie kolejny krok, po obsadzeniu stanowiska przez nowego ministra finansów.

RadioZET.pl/PAP