Zamknij

Działacze PiS ufundowali sobie tablicę dziękczynną. "To nie ta epoka, nie gierkowska"

05.11.2021 14:05

Tablica dziękczynna dla działaczy PiS pojawiła się przy kompleksie sportowym w Sokółce na Podlasiu. Widnieją na niej nazwiska wiceministra edukacji i nauki Dariusza Piontkowskiego, obecnego sekretarza stanu w ministerstwie sportu i turystyki Jacka Osucha i senatora Mariusza Gromko. Mieszkańcy nazywają tablicę "żenującym elementem", krytyczne głosy słychać też w szeregach PiS. O sprawie napisała białostocka „Gazeta Wyborcza”.

Dariusz Piontkowski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/Twitter/Mirek4032Em

Tablicę dziękczynną przygotowano na otwarcie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce. Jak pisze „Wyborcza”, to inwestycja, która była „oczkiem w głowie sokólskiego starosty” Piotra Rećko z PiS.

Starosta jest też pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w Podlaskiem. Według „Wyborczej” Rećko „jest związany w podlaskim PiS ze skrzydłem Dariusza Piontkowskiego, podobnie jak senator Mariusz Gromko”. Nazwiska obu polityków znalazły się na tablicy dziękczynnej.

Tablica dziękczynna w Sokółce dla działaczy PiS od działaczy PiS

Wiceminister edukacji wraz z samorządowcami i parlamentarzystami Zjednoczonej Prawicy został zaproszony na uroczystość otwarcia kompleksu sportowego w Sokółce, która miała odbyć się w październiku. Termin uroczystości specjalnie przesunięto na listopad, aby wszyscy zaproszeni goście mogli w niej wziąć udział. W planach jest m.in. poświęcenie kompleksu, przecięcie wstęgi i obiad dla gości.

Mieszkańcy Sokółki zwrócili jednak uwagę na dwumetrową tablicę, na której widnieje napis: „W imieniu społeczności powiatu sokólskiego dziękujemy Senatorowi Mariuszowi Gromko, Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariuszowi Piontkowskiemu oraz Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jackowi Osuchowi (od końca października jest wiceministrem w Ministerstwie Sportu i Turystyki – red.) za udzielenie wsparcia przy budowie infrastruktury sportowej w postaci boisk wielofunkcyjnych i otwartych stref aktywności przy Zespole Szkół Zawodowych im Elizy Orzeszkowej w Sokółce”. Pod podziękowaniami podpisał się m.in. starosta Piotr Rećko.

Mieszkańcy powiedzieli „Wyborczej”, że tablica jest „żenującym elementem” nowej inwestycji. Krytyczni są także niektórzy politycy PiS. – Delikatnie to ujmując, to coś niestosownego. To niedźwiedzia przysługa oddana zarówno jej autorowi, jak i tym, którym taką tablicę dedykował. To nie ta epoka, nie gierkowska. Czym innym jest podziękowanie za to, że ktoś o taką inwestycję zabiegał, a czym innym fundowanie takich tablic, obelisków, bo one przynależą bohaterom, a nie osobom, które wykonują swoje obowiązki, a w ich ramach wspierają takie przedsięwzięcia jak to w Sokółce – stwierdził w rozmowie z „Wyborczą” poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.

O komentarz poprosiliśmy w biurze poselskim Dariusza Piontkowskiego. Czekamy na odpowiedź.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/białostocka "Gazeta Wyborcza"/oprac. AK