Zamknij

Biedroń mówił o brakach w edukacji seksualnej. Czarnecki: Pan na mnie pokazuje

12.06.2022 11:28

W trakcie dyskusji na antenie Radia ZET o obraźliwym wobec kobiet sformułowaniu, którego użył Rafał Trzaskowski, zachowanie Ryszarda Czarneckiego z PiS rozbawiło osoby w studiu. - Mężczyznom brakuje edukacji seksualnej - powiedział Robert Biedroń z Nowej Lewicy. - Pan na mnie pokazuje - wtrącił polityk PiS.

Ryszard Czarnecki
fot. Radio ZET

Rafał Trzaskowski powiedział w podcaście "Wojewódzki Kędzierski" w Onecie, że w czasach młodości był “dupiarzem”. Słowa wywołały oburzenie, a prezydent stolicy na Twitterze przeprosił “wszystkie osoby, które poczuły się urażone”.

Marcin Kierwiński z PO w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET skrytykował wypowiedź Trzaskowskiego. - Niepotrzebne słowa, nieakceptowalne słowa. Mnie się te słowa bardzo nie podobały - powiedział Kierwiński.

Czarnecki i Biedroń żartowali o edukacji seksualnej mężczyzn 

- Rafał Trzaskowski szybko przeprosił, co nie jest częste w polskiej polityce, bo jak przypomnę sobie pana prezydenta Dudę żartującego z pielęgniarek, to jakoś nie ma odwagi, by je przeprosić - dodał poseł Platformy Obywatelskiej. 

- Żenujące, te słowa nie powinny paść z ust polityka, który kandydował na prezydenta. Ale nie chcę, aby te wypowiedzi przykryły realne problemy - zaznaczyła Bożena Żelazowska z PSL.

Ryszard Czarnecki z PiS stwierdził, że były to “półprzeprosiny”. - Jak ktoś tak nie za bardzo chce przeprosić to używa formuły “wszystkich, którzy poczuli się urażeni”. Życzyłbym Platformie Obywatelskiej, żeby to był jej główny problem - skomentował Czarnecki. 

- To pokazuje generalnie, i mówię to jako mężczyzna, problem facetów. Mężczyznom brakuje edukacji seksualnej, uwrażliwienia - mówił Biedroń. - Pan na mnie pokazuje - wtrącił Czarnecki, czym wywołał śmiech osób w studiu. 

- Jeśli chodzi o edukację seksualną wierzę, że przeszedłeś wszystkie szczeble - zażartował Biedroń. - Chyba będzie lepiej, jak już skończę tę audycję - zareagował prowadzący Andrzej Stankiewicz.

RadioZET.pl