Zamknij

Grzegorz Braun zlekceważył lockdown. Zdjęcie z autokaru wywołało burzę

20.03.2021 12:37

Grzegorz Braun z Konfederacji opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z podróży do Warszawy. Na zdjęciu widzimy, że w zatłoczonym autokarze nikt nie ma zasłoniętych ust i nosa, a pasażerowie siedzą jeden obok drugiego. "Ruszamy w drogę, na manifestację wolnościową" - napisał Braun.

Grzegorz Braun zlekceważył lockdown
fot. Twitter: Grzegorz Braun

Grzegorz Braun z Konfederacji od początku pandemii koronawirusa sprzeciwia się wprowadzaniu covidowych obostrzeń, zamykaniu gospodarki i obowiązkowi zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Kontrowersyjny polityk nazywa "maseczki" kagańcami i dumnie paraduje z odsłoniętą twarzą podczas rozmaitych koronasceptycznych manifestacji, w których aktywnie bierze udział wraz z Justyną Sochą i Iwanem Komarenko. 

Polityk opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z sobotniej podróży autokarem do Warszawy. Na zdjęciu widzimy, że w przepełnionym pojeździe żadna z osób nie ma zasłoniętych ust i nosa. Pomiędzy pasażerami nie zachowano także odpowiedniego dystansu. "Wraz z przyjaciółmi z Rzeszowa i Stalowej Woli ruszamy w drogę, na manifestację wolnościową. Do zobaczenia za kilka godzin w Warszawie!" - napisał Braun.

Grzegorz Braun zlekceważył lockdown. Wrzucił zdjęcie z podróży autokarem i wywołał burzę

Zdjęcie opublikowane przez Grzegorza Brauna wywołało burzę w mediach społecznościowych. Wielu internautów zarzuca Braunowi brak odpowiedzialności i totalne lekceważenie obowiązujących obostrzeń.

"Może jest pan posłem, może jest pan też inteligentny. Ale rozumu to za grosz pan nie ma" - napisał Adam Ostaszewski.

"Właśnie wprowadzono nowe ograniczenia, limity, maseczki itd. Konfederaści pokazują gdzie je mają" - skomentowała Maja Nosalska.

Lockdown w całej Polsce od 20 marca do 9 kwietnia. Obowiązek zasłaniania ust i nosa

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, w autobusie, tramwaju i pociągu każda osoba ma obowiązek zasłonięcia ust i nosa. Z obowiązku zakrywania ust i nosa są zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub specjalny dokument potwierdzający chorobę.

W całym kraju środkami transportu publicznego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi: 50 proc. liczby miejsc siedzących, albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych.

Od soboty 20 marca zamknięte będą w całym kraju m.in. hotele, część sklepów w galeriach handlowych, kina, baseny, sauny, solaria - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek. Otwarte będą m.in. kościoły i biblioteki.

RadioZET.pl/ Twitter/ Portal Gov.pl/ PAP