Zamknij

Jakimowicz przedrzeźniał Jandę w TVP Info. Rachoń pękał ze śmiechu

05.01.2021 15:51

Nie milkną echa tzw. afery szczepionkowej, czyli informacji o grupie aktorów i celebrytów, którzy zaszczepili się przeciw Covid-19 w WUM poza rządowym harmonogramem. Gwiazdor TVP Info Jarosław Jakimowicz skomentował całą sytuację parodiując w programie "Jedziemy" Krystynę Jandę.

Jarosław Jakimowicz
fot. TVP Info

Krystyna Janda mówiła w "Faktach po faktach" w TVN24, że zarówno ona jak i pozostali aktorzy i celebryci "nie mieli świadomości", że szczepienia odbywają się poza kolejnością, z puli przeznaczonej dla pracowników służby zdrowia. "Jeżeli któryś z medyków czy lekarzy uważa, że zabraliśmy mu jego szczepionkę lub jakby się to potoczyło tak, że dla kogoś zabraknie - to bardzo przepraszam" - powiedziała artystka.

"Pytaliśmy, czy nikomu nie zabieramy szczepionki? Powiedziano nam, że absolutnie nie; że jest taka sytuacja, jest zawirowanie, jest okres świąteczny, że bardzo wielu ludzi wyjechało, że ta szczepionka przyjechała odmrożona i że po prostu trzeba to wyszczepić" - tłumaczyła w TVN24. "Pojechaliśmy, byliśmy akurat z tej grupy aktorów, i Andrzej Seweryn, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień (…) i rzeczywiście, jak przyjechaliśmy nie było absolutnie nikogo, siedziały pielęgniarki, lekarze (…). Myśmy się zaszczepili dosłownie w przeciągu piętnastu minut - te kilka osób. I też po nas nie było widać ludzi, którzy wchodzą" - relacjonowała.

Jarosław Jakimowicz parodiował Krystynę Jandę w TVP Info. WIDEO

Tzw. afera szczepionkowa z udziałem aktorów i celebrytów jest od kilku dni komentowana przez polityków, publicystów i większość ogólnopolskich mediów. Szczególnie dużo miejsca sprawie poświęcają media rządowe oraz te sympatyzujące z Prawem i Sprawiedliwością. Jak podaje portal TVP Info, Emilia Krakowska i Grzegorz Warchoł – to nazwiska kolejnych aktorów, zaszczepionych na WUM. Łącznie na liście „ambasadorów” jest już 20 nazwisk, nie 18, jak informował Uniwersytet.

Zobacz także

- Jestem zirytowany zachowaniem tych, którzy szczepili się poza kolejnością, takie zachowanie jest absolutnie niedopuszczalne - powiedział premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytania internautów w ramach cyklu Q&A. "Ci celebryci, którzy próbują uciec odpowiedzialności mówiąc, że procedura jest nieprecyzyjna, nie mają racji" - powiedział też szef rządu. "W związku z tym takie zachowanie aktorów, czy innych osób, które poza kolejką starają się o te szczepienia jest moim zdaniem absolutnie niedopuszczalne. Mam nadzieję, że po tych ostatnich paru dniach, gdy ogromna większość społeczeństwa wypowiedziała się w tej sprawie, takich przypadków pomijania kolejki nie będzie" - mówił Morawiecki.

Aferę szczepionkową komentowali także goście programu "Jedziemy" Michała Rachonia w TVP Info. Gwiazdor stacji Jarosław Jakimowicz postanowił sparodiować występ Krystyny Jandy w TVN24. – Byłem ciekawy, czy zauważysz. Uczesałem się na Krystynę Jandę z wczorajszego nagrania – oznajmił zadowolony Jakimowicz.

– Tę fryzurę próbowałem uzyskać, ale nie mam ekipy, która nad nią pracuje – ubolewał.

W trakcie, gdy Jakimowicz parodiował Jandę, prowadzący program Michał Rachoń dosłownie pękał ze śmiechu.

Zaszczepieni na Covid-19 poza kolejnością. Na liście m.in. Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Edward Miszczak

30 grudnia 2020 r. Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) poinformował, że Agencja Rezerw Materiałowych przekazała do jego Centrum Medycznego, które prowadzi akcję szczepień, dodatkową pulę dawek, poza pulą szczepionek przeznaczonych dla etapu zerowego. Zaznaczono, że "zgodnie z sugestią NFZ szczepieniami w dniu dzisiejszym objęto też szereg osób ze świata kultury, m.in. aktorów, kompozytorów, reżyserów, którzy będą promować w Polsce ideę szczepień przeciw COVID-19".

Zobacz także

Tego samego dnia wpis WUM upubliczniła na swoim Facebooku aktorka Krystyna Janda, informując, że jest zaszczepiona. "Tak jestem jedną z osób zaszczepionych w ramach propagowania szczepień. Jestem z tego powodu szczęśliwa i czuję się świetnie. Dziękuję za tę możliwość, bo jestem w grupie ryzyka" - napisała na Facebooku artystka.

loader

Wśród aktorów, reżyserów i piosenkarzy, którzy potwierdzili fakt zaszczepienia się, obok Krystyny Jandy znaleźli się, m.in.: Olgierd Łukaszewicz, Radosław Pazura, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Magda Umer, Wiktor Zborowski i Krzysztof Materna.

RadioZET.pl/ TVP Info/ PAP/ TVN24