Zamknij

Jolanta Fedak nie żyje. Posłanka PSL i b. minister pracy miała 60 lat

31.12.2020 17:07

Jolanta Fedak, posłanka PSL oraz była minister pracy i polityki społecznej, zmarła w sylwestra w wieku 60 lat. Swoją sejmową koleżankę we wzruszającym wpisie w mediach społecznościowych pożegnał szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Jolanta Fedak
fot. Piotr Gamdzyk/REPORTER

Jolanty Fedak nie żyje. O jej śmierci poinformował na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz. "Bardzo smutne wiadomości na koniec tego smutnego roku. Zmarła Jolanta Fedak, była minister pracy i polityki społecznej. Nie tak się umawialiśmy Jolu. Rok temu zdobyłaś upragniony mandat poselski, następna wygrana miała być z rakiem. Odeszłaś za wcześnie. Będzie Cię nam brakowało" - napisał prezes PSL. 

Jolanta Fedak nie żyje. Posłanka PSL i b. minister pracy miała 60 lat

Jolanta Fedak miała 60 lat i pochodziła z województwa lubuskiego. Była absolwentką nauk politycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Od lat 90. związana z lubuskimi strukturami Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

W latach 2007-11 pełniła urząd minister pracy i polityki społecznej w rządzie koalicyjnym PO-PSL. Od jesieni zeszłego roku po raz pierwszy w karierze sprawowała mandat poselski. 

RadioZET.pl/Twitter