Zamknij

Kaczyński uderzył w prezesów spółek Skarbie Państwa. "Zabronimy premii"

PAP
13.09.2022 19:25

W tym roku zabronimy osobom kierującym spółkami Skarbu Państwa brania premii - zapowiedział we wtorek w Pruszkowie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zaznaczył, że będą też "inne zabiegi", ale stosowne decyzje ogłosi w najbliższych dniach premier Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński
fot. Jakub Kaminski/East News (ilustracyjne)

Jarosław Kaczyński zabrał głos podczas spotkania z mieszkańcami Pruszkowa. - Zabronimy w tym roku ludziom, którzy kierują spółkami Skarbu Państwa brania premii - ogłosił w wystąpieniu.

Jak dodał, "będą też inne zabiegi", ale zastrzegł, że "tutaj nie chce wyręczać premiera Mateusza Morawieckiego". Kaczyński zaznaczył, że stosowne decyzje szef rządu ogłosi w najbliższych dniach.

Kaczyński: Bez premii dla prezesów spółek Skarbu Państwa

- Zaczekajmy do jutra, najdalej może to trwać dwa dni, bo jutro jest pierwszy dzień Sejmu, będą ważne uchwały podejmowane, w związku z tym musimy być może odłożyć tę jutrzejszą konferencję prasową, ale to będzie już decyzja premiera - powiedział prezes PiS.

O wstrzymanie premii dla szefów państwowych gigantów apelowała wcześniej opozycja. - Na pewno nie pozwolilibyśmy, aby spółki Skarbu Państwa drenowały kieszenie Polaków, doprowadzając ich do bankructwa, same pokazując zyski - powiedział w ubiegłym tygodniu sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

loader

RadioZET.pl/PAP - Karol Kostrzewa, Grzegorz Bruszewski