Zamknij

Kinga Duda przeprowadziła się do Pałacu Prezydenckiego. ”Osobista decyzja”

22.10.2020 19:18

Kinga Duda mieszka w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Według informatorów ''Wirtualnej Polski'', córka prezydenta Andrzeja Dudy decyzję o przeprowadzce podjęła osobiście. 

Kinga Duda
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy przeprowadziła się z Krakowa do Warszawy i zamieszkała w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu. Jak ustaliła Wirtualna Polska, Kinga Duda ma dostęp do infrastruktury Pałacu, pomieszczeń, posiłków oraz ochrony SOP. 

– To była jej indywidualna decyzja. Nie trzeba było tym razem ją namawiać. W 2015 roku, po pierwszych zwycięskich wyborach, odmówiła. Ale wtedy jeszcze studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim – mówi informator z otoczenia Pałacu Prezydenckiego.

Kinga Duda społecznym doradcą prezydenta. Czym się zajmuje? 

Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego Andrzeja Dudy w sierpniu tego roku. W jej biogramie podano, że jest prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie. 

Zobacz także

Córka prezydenta specjalizuje się "w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym". Kinga Duda w Kancelarii Prezydenta ma zajmować się projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju – zdradził "Faktowi" jeden z bliskich współpracowników Andrzeja Dudy. Działalnością córki prezydenta ma być zachwycona doradczyni Dudy Zofia Romaszewska.   

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/