Zamknij

Kinga Duda w pracy. Pojawiły się pierwsze zdjęcia z Pałacu Prezydenckiego

14.12.2020 15:46

Kinga Duda w pracy. W mediach społecznościowych pojawiły się nowe zdjęcia córki prezydenta Andrzeja Dudy z Pałacu Prezydenckiego. 

Kinga Duda
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kinga Duda i Łukasz Rzepecki (były poseł PiS, który w Sejmie wystąpił przeciwko projektowi dotyczącemu wyższej opłaty paliwowej oraz popierał prezydenckie weta do ustaw o KRS i SN) zainaugurowali w Pałacu Prezydenckim cykl spotkań ''Młodzi w Pałacu''. 11 grudnia na oficjalnej stronie prezydenta oraz w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia wykonane podczas spotkania z przedstawicielami Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Widać na nich m.in córkę prezydenta Andrzeja Dudy. 

"Aktualne problemy młodych i badania prowadzone przez Polską Radę Organizacji Młodzieżowych były tematem spotkania prezydenckich doradców ds. młodzieży: Kingi Dudy i Łukasza Rzepeckiego z przedstawicielami zarządu PROM" - czytamy na Twitterze Kancelarii Prezydenta. 

''Doradcy zaprosili do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych (PROM) – największego w kraju forum współpracy organizacji pozarządowych, których członkami są młodzi Polacy. PROM, który pełni także funkcję Krajowej Rady Młodzieży przy Europejskim Forum Młodzieży, od lat prowadzi m.in. badania związane z sytuacją młodych ludzi i ich uczestnictwem w życiu publicznym. Projekt obecnie realizowany przez Radę dotyczy sytuacji młodych w czasach koronawirusa. Dzięki badaniu uda się poznać opinię młodych ludzi na temat ich aktualnej sytuacji edukacyjnej, zdrowotnej, materialnej, relacji z innymi oraz aktywności społecznej i dostępu do informacji w czasie epidemii'' - informuje na swojej stronie Kancelaria Prezydenta. 

Kinga Duda doradcą społecznym. Czym się zajmuje córka prezydenta? 

Kinga Duda jest doradcą społecznym Andrzeja Dudy od sierpnia br. W jej biogramie na oficjalnej stronie prezydenta podano, że jest prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie. Córka prezydenta specjalizuje się "w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym". 

Zobacz także

Czym zajmuje się w Kancelarii Prezydenta Kinga Duda? Beata Lubecka zapytała o to na początku grudnia wiceszefa KPRP Pawła Muchę. – Doradcy są dla prezydenta i na jego potrzeby przedstawiają opinie. Kinga Duda doradza prezydentowi w kwestiach dotyczących młodych osób. Jest głosem młodego pokolenia – mówił prezydencki minister. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl