Zamknij

Nawacki objęty kwarantanną. "Jeden pan kłamie na mój temat, nie mam objawów"

Joanna Zaremba
18.03.2020 14:59

Prezes Sądu rejonowego  w Olsztynie i członek KRS sędzia Maciej Nawacki został objęty kwarantanną w związku z koronawirusem, którego wykryto u jednego z sędziów, należących do Krajowej Rady Sądownictwa.

Nawacki objęty kwarantanną. "Jeden pan kłamie na mój temat, nie mam objawów"
fot. PIOTR PLACZKOWSKI/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Maciej Nawacki zamieścił na Twitterze wpis, potwierdzający objęcie go kwarantanną domową. Opublikował również zdjęcie decyzji powiatowego inspektora sanitarnego. Od 15 do 19 marca sędzia Nawacki nie będzie obecny w pracy w związku z zagrożeniem wystąpienia u niego koronawirusa.

Zobacz także

"Jedna Pani z Onetu życzyła mi koronawirusa a jeden Pan kłamie na mój temat. Jestem objęty kwarantanną, nie mam objawów. Miałem nadzieję, że w obliczu rzeczywistych problemów skończy się szczucie na KRS" – napisał na Twitterze.

Zobacz także

Przypomnijmy, że w lutym bieżącego roku sędzia Nawacki demonstracyjnie podarł projekty uchwał sędziów, w tym ich apel ws. sędziego Pawła Juszczyszyna. Sędziowie chcieli by prezes Nawacki przestał utrudniać Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków.sędziów".

Zobacz także

Jak poinformował rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie, żaden inny pracownik ani sędzia SR nie został skierowany na kwarantannę.

Zobacz także

-  Ta sytuacja w żaden dodatkowy sposób nie zakłóca pracy sądu rejonowego w Olsztynie - dodał sędzia Dąbrowski- Żegalski.

Koronawirus u członka KRS

We wtorek rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera potwierdził, że u prezesa Sądu Rejonowego w Biłgoraju, członka Krajowej Rady Sądownictwa Zbigniewa Łupiny wykryto zarażenie koronawirusem. Członkowie Rady (w tym sędzia Nawacki -PAP) przechodzą na kwarantannę.

Zobacz także

Z kolei przewodniczący KRS Leszek Mazur poinformował, że członkowie Rady przechodzą na kwarantannę po indywidualnych decyzjach sanepidu.

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie KRS. Obrady zaplanowane na cztery dni, zakończono po trzech dniach w czwartek. Jak wyjaśnił PAP sędzia Mitera, posiedzenie zostało przerwane wcześniej w związku z aktualną sytuacją w kraju, mając na względzie odpowiedzialność i troskę o dobro członków Rady. Dodał, że decyzja o skróceniu obrad została podjęta przez prezydium Rady.

Jak dowiedziała się PAP, na posiedzeniu obecny był sędzia Łupina. Mitera zapewnił, że podczas ubiegłotygodniowych obrad członkowie KRS nie mieli wiedzy o zarażeniu biłgorajskiego sędziego.

Zobacz także

Przewodniczący KRS w rozmowie z PAP powiedział, że po uzyskaniu informacji o zarażeniu sędziego Łupiny poinformowany został sanepid.

RadioZET.pl/Twitter/Maciej Nawacki/PAP