Zamknij

"Likwidacja TVP Info jest naszym obowiązkiem". PO złoży projekt w Sejmie

13.10.2021 10:53

– Projekt ws. likwidacji TVP info nie upadł. Podpisy zostały zebrane i będą złożone, w ciągu kilku najbliższych tygodni – zapowiada sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński w internetowej części programu „Gość Radia ZET”. Dopytywany o liczbę tych podpisów, sekretarz generalny PO szacuje, że jest ich ok. 120 tysięcy.

Projekt ws. likwidacji TVP Info zostanie złożony w Sejmie
fot. Mariusz Gaczynski/East News

Likwidacji TVP Info chce Platforma Obywatelska. Według ustaleń portalu wp.pl Donald Tusk nie zgodził się na forsowanie tego pomysłu, jednak sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński przekonuje, że Platforma wcale nie zrezygnowała ze swojej inicjatywy.

Posłuchaj podcastu

Likwidacja TVP Info. PO zamierza złożyć projekt w Sejmie

– Projekt ws. likwidacji TVP info nie upadł. Podpisy zostały zebrane i będą złożone, w ciągu kilku najbliższych tygodni – zapowiada Kierwiński w internetowej części programu „Gość Radia ZET”. Dopytywany o liczbę tych podpisów, sekretarz generalny PO szacuje, że jest ich ok. 120 tysięcy. – Likwidacja TVP Info, likwidacja tego, co dzieje się w TVP Info jest naszym obowiązkiem. Jest wszystkich obowiązkiem – uważa gość Beaty Lubeckiej.

Pytany o Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka, polityk Platformy ocenia, że obaj panowie zrobili wiele dla partii i „swoją dotychczasową pracą zasługują na to, aby być wiceprzewodniczącymi PO”. – Jedna wpadka nie może przekreślać wielu lat pracy obu panów – podkreśla Marcin Kierwiński. Dodaje, że sprawa przyszłości dwóch polityków będzie poruszana na jednym z najbliższych zarządów partii.

loader

RadioZET.pl/MA