Zamknij

Jest decyzja w sprawie urlopu Mejzy. Termin wolnego ministra zwala z nóg

PAP
20.12.2021 16:20

Łukasz Mejza, poseł niezrzeszony i wiceminister sportu, otrzymał bezpłatny urlop w parlamencie. Poinformowała o tym w poniedziałek Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu. Mejza od kilku tygodni jest antybohaterem publikacji medialnych na temat jego kontrowersyjnych biznesów.

Łukasz Mejza
fot. Piotr Molecki/East News

Łukasz Mejza poinformował 10 grudnia, że wystąpił do marszałek Sejmu o "urlop od wykonywania obowiązków poselskich". Jak tłumaczył, powodem było skupienie się na odpowiedziach na "medialne ataki". Od listopada Wirtualna Polska i inne media opisują kontrowersyjną działalność wiceministra sportu, która polegała m.in. na oferowaniu bardzo chorym dzieciom i ich rodzinom dostępu do drogich i niepotwierdzonych medycznie metod leczenia.

Pomimo zapowiedzi urlopu Mejza uczestniczył w posiedzeniu Sejmu w piątek, podczas którego m.in. uchwalono budżet państwa na 2022 r. oraz lex TVN. - Udzieliłam urlopu posłowi Łukaszowi Mejzie, obejmuje on okres od 20 do 24 grudnia, wniosek urlopowy nie był uzasadniany - potwierdziła PAP w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.

Łukasz Mejza na urlopie. Wcześniej głosował za lex TVN

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że wniosek Mejzy ws. udzielenia urlopu wpłynął 10 grudnia do wicemarszałek Gosiewskiej, jednak nie został dotychczas rozpatrzony. W poniedziałek Gosiewska przekazała PAP, że udzieliła Mejzie urlopu na okres od 20 do 24 grudnia. Zaznaczyła, że wniosek urlopowy nie był uzasadniany. Jako pierwszy informację o udzieleniu urlopu Mejzie podał TVN24.

Wirtualna Polska opublikowała niedawno szereg artykułów, w których opisała działalność dawnej firmy Mejzy oferującej wyjazdy zagraniczne osobom nieuleczalnie chorym (w tym dzieciom), m.in. na nowotwory, Alzheimera czy Parkinsona. Firma miała oferować kosztowne leczenie metodami uznawanymi na całym świecie za niesprawdzone i niebezpieczne. Według portalu interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Mejza do publikacji Wirtualnej Polski odniósł się 8 grudnia na konferencji prasowej. Określił je jako "największy atak polityczny po 1989 roku". "Atak ten jest wymierzony we mnie, ale jego celem jest obalenie większości rządowej" - powiedział.

Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku, kiedy objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu jest od października - objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej. 

loader

RadioZET.pl/PAP - Karol Kostrzewa