Zamknij

Kulisy rajskich wakacji Łukasza Szumowskiego. Odpoczywa na jachcie biznesmena?

28.08.2020 09:36

Łukasz Szumowski aktualnie jest na urlopie. Były minister zdrowia wypoczywa na Wyspach Kanaryjskich, gdzie korzysta z luksusowego jachtu. "Super Express" ujawnił kulisy rajskich wakacji polityka.

Łukasz Szumowski
fot. Mateusz Grochocki/East News

Łukasz Szumowski po tym, jak złożył swoją dymisję, wybrał się na urlop na hiszpańską Furteventurę. Na Wyspach Kanaryjskich przyłapano byłego ministra zdrowia na luksusowym jachcie.

Media obiegło zdjęcie, na którym widać, jak korzysta z hiszpańskiego słońca. Tymczasem "Super Express" uchylił rąbka tajemnicy na temat rajskich wakacji byłego szefa resortu zdrowia.

Zobacz także

Wakacje Szumowskiego. Odpoczywa na luksusowym jachcie biznesmena?

Szumowski zaczął rejs na Fuerteventurze, po czym opłynął Las Palmas, a w czwartek wypoczywał na sąsiedniej Teneryfie. Wszystko wskazuje na to, że były minister tym razem nie wziął ze sobą rodziny. Jak ustalił "Super Express", towarzyszem Szumowskiego jest Bogusław Szemioth, biznesmen i konsul honorowy Islandii w Polsce.

Jak dowiedział się dziennik, luksusowa maszyna Szemiotha jest zarejestrowana w Kanadzie. Z kolei jej właściciel zasiada w zarządzie spółek Atlantex i Północnoatlantyckiej Organizacji Producentów z siedzibą w Warszawie, która została utworzona w 2003 roku przez spółki od wielu lat prowadzące połowy na Północnym Atlantyku. Zysk obu spółek w ostatnich latach wyniósł około 25,9 mln złotych.

Oburzenia z powodu luksusowych wakacji byłego ministra nie ukrywa poseł KO Dariusz Joński.

Łukasz Szumowski ma 30 tys zł na koncie, a jedzie na luksusowe wakacje na Wyspy Kanaryjskie, gdzie wypoczywa na ekskluzywnym jachcie?! Pytam więc publicznie: kto mu sponsoruje taki wyjazd?!

- pytał w rozmowie z dziennikiem.

"SE" próbował dowiedzieć się więcej o powiązaniach biznesmena i byłego ministra, jednak zarówno Łukasz Szumowski, jak i Bogusław Szemioth nie odebrali telefonu.

Ostatnio tabloid informował o innym aspekcie podróży byłego ministra, W Polsce do 1 września przełożono wdrożenie zakazu lotów m.in. z Hiszpanii. Łukasz Szumowski ma zatem jeszcze czas, aby wrócić do kraju. Internauci sugerowali, że zmiana wprowadzenia daty obostrzeń miała związek z urlopem polityka na Wyspach Kanaryjskich. 

Zobacz także

RadioZET.pl/"Super Express"