Zamknij

Nowi zatrzymani ws. afery SKOK Wołomin. PAP: Wśród nich b. mąż Marty Kaczyńskiej

16.12.2019 11:16

Marcin Dubieniecki, były mąż Marty Kaczyńskiej, zatrzymany przez CBA w związku z tzw. aferą SKOK Wołomin – przekazał PAP, powołując się na „źródła zbliżone do sprawy”.

Marcin D.
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Afera SKOK-ów od dłuższego czasu wybrzmiewa w przestrzeni medialnej. Mówi się, że pod względem poszkodowanych i wartości wyłudzeń zdecydowanie przewyższa aferę Amber Gold.

Zobacz także

Jak dowiedział się PAP, jednym z trzech niedawno zatrzymanych w sprawie SKOK Wołomin, okazał się Marcin Dubieniecki, były mąż Marty Kaczyńskiej.

CBA przekazało dziś, że funkcjonariusze z dwóch delegatur CBA (szczecińskiej i krakowskiej) zatrzymali trzy osoby.

Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-14 r. - w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej Temistokles Brodowski, naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA

Jak wyjaśnił, śledczy prowadzą przeszukiwania, a zatrzymani zostaną wkrótce przewiezieni do szczecińskiej prokuratury.

Zobacz także

Główny wątek śledztwa dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin. Przed rokiem CBA zatrzymało byłe kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka, oraz pięcioro innych byłych urzędników Komisji. Śledczy zarzucili im działanie na szkodę interesu publicznego, powodując szkodę na kwotę 1,5 miliarda złotych oraz szkodę interesu prywatnego (58 mln zł)

RadioZET.pl/PAP/Cba.gov.pl