Zamknij

Falenta przeniesiony do innego aresztu. Jego adwokat nic nie wiedział

21.08.2019 12:26

Biznesmen skazany za aferę podsłuchową Marek Falenta odnalazł się w areszcie na Służewcu. Jak informowało Radio ZET, Falenta został nagle przeniesiony z aresztu na warszawskiej Białołęce, o czym nie został nawet powiadomiony jego adwokat. Obrońca od wtorku nie wiedział, gdzie jest Falenta. Przypominamy, że w areszcie na warszawskiej Białołęce doszło do głośnego samobójstwa boksera Daniela Kosteckiego.

Falenta przeniesiony do innego aresztu. Jego adwokat nic nie wiedział
fot. Maciej Luczniewski/ Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik twierdzi, że nie stało się nic niezwykłego.

Marek Falenta wrócił do więzienia, w którym przebywał wcześniej, po zakończonych badaniach diagnostycznych. Co na to adwokat Falenty?

Zobacz także

Uważa, że to tłumaczenie nie oddaje prawdy. Falenta został przeniesiony w niedzielę, zaraz po tym, jak współwięzień, który siedział w celi z Dawidem Kosteckim, próbował podciąć sobie żyły. Zrobiono to w nadzwyczajnym trybie.

Tłumaczenie, że zakończyły się badania, także nie przekonuje mecenasa Marka Małeckiego, bo badania zakończyły się już dawno i był czas na przeniesienie jego klienta w normalny sposób.

Zobacz także

Według adwokata służba więzienna kompletnie się pogubiła. Za kratami dzieją się rzeczy, które kompletnie nie powinny się wydarzać w państwie prawa.

RadioZET.pl