Zamknij

Zalewska: nie widzimy zagrożenia dla matur

12.04.2019 20:50

Nie widzimy zagrożenia dla egzaminów dojrzałości. Otrzymaliśmy informację od wszystkich strajkujących szkół, że wszędzie zaplanowane są rady pedagogiczne – poinformowała w piątek szefowa resortu edukacji Anna Zalewska.

Zalewska: nie widzimy zagrożenia dla matur
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zalewska, zapytana w piątek w programie "Karty na Stół" w Polsacie News o to, czy w związku ze strajkiem nauczycieli egzaminy dojrzałości są zagrożone, podkreśliła, że nie.

Zobacz także

"Nie widzimy zagrożenia. Dzisiaj otrzymaliśmy informację od wszystkich strajkujących szkół – jest ich około 50 proc. – szkół ponadgimnazjalnych, że wszędzie zaplanowane są rady pedagogiczne na 23, 24 (kwietnia – PAP)" – poinformowała. Dodała, że w wielu szkołach "rady już się odbywają"

Zobacz także

W piątek 26 kwietnia kończy się rok szkolny dla maturzystów. Tego dnia powinni oni otrzymać świadectwo ukończenia szkoły. Ukończenie szkoły jest warunkiem dopuszczenia do matury.

loader

Szefowa MEN zaznaczyła, że trzyma kciuki za uczniów ósmej klasy podczas kolejnych dni egzaminów. Zapewniła, że szkoły są do nich przygotowane. Podziękowała również "za trzy dobre dni dla dzieci".

Zobacz także

"Jesteśmy po egzaminach gimnazjalnych, dyrektorzy dokonali nadludzkiego wysiłku. Wolontariusze, nieprotestujący nauczyciele, kuratoria i wojewodowie. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem i zgodnie z procedurami" – powiedziała. 

RadioZET.pl/PolsatNews/PAP