Zamknij

Afera na poczcie w Pacanowie. Michał Cieślak partyjnym kolegą przełożonego zawieszonej naczelniczki

Dyrektorem oddziału Poczty Polskiej w Kielcach, który ma administracyjny nadzór nad placówką pocztową w Pacanowie, jest członek Partii Republikańskiej Wojciech Stelmach. Wiceprezesem tej samej partii jest minister Michał Cieślak - dowiedział się reporter Radia ZET Rafał Miżejewski.

Michał Cieślak
fot. Piotr Molecki/East News

Michał Cieślak, minister do spraw samorządu, złożył donos na naczelniczkę poczty w Pacanowie Agnieszkę Głazek, po tym, jak kobieta wdała się z nim w dyskusję na temat drożyzny. - Jest mi przykro, że ta sytuacja miała miejsce. Dziś pewnie tak bym się nie zachował. Pani naczelnik zareagowała bardzo agresywnie. Użyła wulgaryzmów. Nie będę przytaczał tych słów. Może zachowałem się zbyt impulsywnie - mówił w Sejmie minister Michał Cieślak o zdarzeniu, które miało miejsce 3 czerwca na poczcie w Pacanowie w województwie świętokrzyskim.

Po tym, jak kierująca placówką pocztową kobieta skarżyła się w rozmowie z ministrem na rekordową inflację w Polsce, ten złożył na nią donos. Kilkanaście minut później kobieta otrzymała telefon z informacją, że została odsunięta od wykonywania zadań.

Michał Cieślak partyjnym kolegą przełożonego naczelniczki poczty w Pacanowie

Zachowanie Cieślaka skrytykowali jego dawni koledzy z Porozumienia, do którego należał w przeszłości. - Minister Michał Cieślak jest osobą, która woli być kapusiem i konfidentem niż osobą, która powie: przepraszam - komentował w Sejmie Jan Strzeżek, rzecznik koła parlamentarnego partii Porozumienie.

Kobieta zaprzeczyła, by używała wulgaryzmów i uważa, że jest niewinna. Zapowiedziała walkę o swoje prawa w sądzie pracy.

RadioZET.pl